Yeni Audi A3 ne zaman gelecek?

Yeni Audi A3 ne zaman gelecek?

Dünya Dayanıklılık Şampiyonası ve Le Mans yarışlarından çekilerek elektrikli araçların mücadele ettiği Formula E’ye odaklanacağını açıklayan Audi, Volkswagen Grubu’nun dizel skandalının izlerini alternatif yakıtlı araçlara yönelerek azaltmayı planlıyor.

Alman mühendisler bir yandan dizel motorlardaki hileli yazılımı düzeltmek için çalışmalar yaparken, lüks otomobil markası da yeni Q4 ve yeni A3 modellerinin üretimini öteleyerek mühendislerine daha fazla zaman vermeyi planlıyor. Audi’nin planları kapsamında yeni Q4 modelini 2021, yeni A3 modelini ise 2019 yılından önce görmeyeceğiz.

Önümüzdeki yıllar içinde elektrikli aracı Q6 e-tron’u tanıtacak olan Audi, en kısa sürede alternatif yakıtlı araçlarını pazarlara sunmak için tüm mali ve mühendislik kaynaklarını tahsis etmiş durumda.

Audi ne diyor?

Tüm bu detaylar kulislerde konuşulurken lüks otomobil üreticisi henüz gelecek planları ile ilgili net bir bilgi vermiyor.

Volkswagen Grubu kanatları altındaki Audi gibi Volkswagen markası da skandaldan doğan maddi sıkıntıları azaltabilmek için 2017 sezonu sonunda dünya ralli şampiyonasından çekileceğini açıklamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz