Yeni A6 2.0 lt TDI motorla satışa çıktı

0
184

Audi’nin orta üst segmentteki temsilcisi A6, artık 2.0 litre TDI motor seçeneğiyle de satılmaya başlandı.

Yeni Audi A6, bugüne kadar 3.0 litre TDI motor seçeneğiyle Türkiye’de bulunuyordu. Bu da üst vergi dilimine giriyordu.

Yeni Audi A6 2.0 litrelik dizel motoru önden çekişli veya quattro dört tekerlekten çekiş sistemiyle tercih edilebilecek. 204 beygir güç ve 400 Nm torka sahip olan yeni A6’nın tüm motor seçeneklerinde yarı hibrit sistem yer alıyor. Sport ve Design olmak üzere iki farklı donanım seçeneği bulunuyor.

Artık 2.0 TDI motor ile satın alınabilecek.

A6 2.0 TDI adeta kendi gidecek

Yeni A6, 39 farklı sürüş yardımcısı sistemiyle premium sınıfta gücünü sergiliyor. Ayrıca süspansiyonda yapılan yenilikçi çözümler sayesinde yeni Audi A6, önceki versiyonuna kıyasla daha sportif. Standart özellik olarak gelen direksiyonun otomobile kattığı sportiflik, direksiyon açısı arttıkça daha da belirgin hale geliyor.

39 sürüş yardımcısı sistemle yola çıktı.

Kendisi büyük ama hareketleri çevik

Bu üst düzey çeviklik ve manevra kabiliyetinde, opsiyonel olarak sunulan dinamik tüm tekerlerden yönlendirme sistemi büyük rol oynuyor.Bu sistem sayesinde, neredeyse beş metre uzunluğundaki sedanla manevra yapmak da oldukça kolay bir hale geliyor.

Yüksek hızlarda ise tekerlekler aynı yönde dönerek, düz yolda veya şerit değiştirirken daha dengeli bir sürüş sağlıyor. Dolayısıyla A6, sürücüye yüksek hızlarda istikrarlı bir sürüşten ötesini vaat ediyor. Direksiyon hareketlerinin özellikle arka koltuklarda daha hafif hissedilmesini sağlayan sistem, bu sayede yolcu konforunu da iyileştiriyor.

Yeni Audi A6 2.0 TDI Quattro 657 bin liradan satılıyor.

1018 HP’lik Audi A6’yı gördünüz mü?

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here