Yeni 4 Serisi BMW’ye rekor getirecek mi?

0

BMW'nin yeni silahı 4 Serisi kendini gösterdi

BMW, özellikle 3 Serisi ile yakaladığı hızlı satış grafiğini şimdi yeni otomobiliyle daha da yukarılara taşımak istiyor. İşte tam da bu sırada devreye BMW’nin yeni Consept 4 Serisi Coupe modeli giriyor.

Önümüzdeki ay Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak bu sportif görünümlü orta sınıf coupe tamamen üretime hazır olmakla birlikte önümüzdeki yıldan itibaren satışa sunulacak.

4 Serisi’nin dış kısmına ilk bakışta dikkati geniş, uzun ve aynı zamanda alçak yapıda olması çekerken; iç tasarımında uygulanan el işçiliği ve BMW Individual hemen göze çarpıyor.

Boyutlarına bakıldığında ise 4 Serisi, 3 Serisi ile karşılaştırılıyor. Örneğin, 2 bin 810 milimetrelik dingil mesefesi 3 Serisi’nden 50 milimetre daha uzun. Ayrıca 4 Serisi Coupe, 3 Serisi’ne göre önden 45 milimetre, arkadan 80 milimetre daha da uzatılmış.

4 Serisi Coupe konseptinin kokpit tasarımı 6 Serisi'yle benzerlik gösterirken; yolcu bölümündeki çizgiler F30 kodlu güncel 3 Serisi’ni andırıyor.

Alman devi BMW, 4 silindirli dizel ve 6 silindirli benzinli motorlar ile satışa sunulması beklenen 4 Serisi Coupe’nin performansı hakkında detaylı bilgileri henüz yayınlamadı. Ancak BMW, önümüzdeki yıl 4 Serisi’nin yardımıyla satışlarında yeni bir rekora imza atmayı hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here