Yeni 1.6 lt dizel motorunun yakıt tüketimi 4.8 lt olacak

0

Yeni Golf'ün içi değişikliklerin gözlendiği bölüm. ama araç 100 kg hafifledi ve yakıt tüketimiyle emisyon değerleri yüzde 23 azaltıldı. Almanya fiyatı 17 bin euronun altında olacak

İşte Detaylar

 

Yeni Golf, varlığının otuzbeşinci yılında yedinci nesliyle meraklılarına kavuştu. Tamamen yenilenmiş haliyle Berlin'de duyrulan yeni Golf, Paris'te tam anlamıyla karşımızda olacak.

Gövde ağırlığı azaltılan Golf'te böylece yüzde 23 yakıt tasarrufu sağlanmış. Metal parça sayısı azaltılan otomobilde hem daha dayanıklı çelik metaryeli kullanılacak hem de bu sayede selefinden 100 kilogram hafif olacak. Şu an Golf'ün Avrupa'nın en çok satan otomobili ünvanını korumak isteyen Volkswagen, yedinci nesilde Golf'ün hatlarını daha da keskinleştirdi.

Selefine göre 56 santimetre daha uzun olan Golf 7'nin uzunluğu toplam 4 bin 225 milimetre. 2 bin 637 milimetrelik dingil mesafesi de selefine göre 5.9 santimetre daha uzun.

Kabinine bakıldığında standart olarak sunulan dokunmatik ekranın yanında uydu bağlantılı navigasyon sistemi ve bluetooth bağlantı sistemi bulunan Golf 7'de aynı zamanda USB girişi de standart olarak yer alıyor. Yalnızca İngiltere'de sunulan modellerde standart olarak bulunan hız sabitleyicisinin yanında şehiriçi acil fren sistemiyle de güvenlik donanımıi arttırılan otomobilin başlangıç paketinde 1.2 litrelik benzinli motor bulunuyor. 85 beygirgücündeki motorun 100 kilometredeki yakıt kullanımı ise 4.9 litre olarak biliniyor. Tüm modellerde start/stop özelliği bulunurken; en dikkat çekici olan 1.6 litrelik dizel motor olarak görünüyor. Dizel motor kullanıcılara tüm modellerdeki en düşük yakıt tüketimini sunuyor ve 100 kilometrede 3.8 litre yakıt harcıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here