Yavru Kartallar Fransa yolcusu

1999 yılından bu yana Volkswagen AG tarafından iki yılda bir uluslararası çapta düzenlenen ve Türkiye’nin 2007 yılında dahil olduğu Volkswagen Junior Masters finalleri 13-16 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek. Finallerde ter dökecek olan BJK U13 takımı şampiyonluk için sahaya çıkacak.

BJK U13 takımı, Volkswagen Binek Araç’ın geçtiğimiz yıl 23 Nisan’da, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Altınorduspor’un minik takımları arasında düzenlediği turnuvada şampiyon olmuş ve Volkswagen Junior Masters’ın bu yıl Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen dünya finallerine gitme hakkını elde etmişti.

Bu yıl 22 ülkeden 10-12 yaş arasında 300 sporcunun katılımıyla düzenlenecek turnuva Fransız Milli Takımı’nın da kamp yeri olan ve onlarca yıldız sporcuyu yetiştiren dünyaca ünlü Clairefontaine Futbol Akademisi’nin sahalarında gerçekleşecek.

2014 yılında Roma’da düzenlenen Dünya Finalleri’nde Beşiktaş, finale yükselmişti. Önceki yıllarda Fenerbahçe, Buca Sosyal Hizmetler, Trabzonspor da turnuvada Türkiye’yi temsil etmişti. Fenerbahçe, 2007 yılında Güney Afrika’da düzenlenen turnuvada, şampiyon olmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz