Yatırıma devam

0

 

Türkiye'ye 47 yıllık tarihinde 885 milyon euro yatırım yapan Mercedes-Benz Türk, zor geçmesi beklenen 2015'te yeni yatırımlarla büyümeye devam etmeyi hedefliyor. 2014'ü rekorlarla kapatan şirket, yeni yılda da çıtayı yükseğe çıkarttı.

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Rainer Genes, yatırımların yanı sıra üretim, ihracat ve yaratılan istihdam ile Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya devam ettiklerini belirtti. Genes, bugüne kadar 885 milyon euroluk yatırım yaptıklarını ve Türkiye pazarına güvendiklerini kaydederek, "Bu yıl da yeni ürün ve tesis yatırımlarımız sürecek. En az 2014'te gerçekleştirdiğimiz 77 milyon euroluk yatırım yine yapılır. Pazar payımızı arttırıp, tüm ürün gruplarında büyümeye devam edeceğiz. Her zaman olduğu gibi başarılı bir yıl geçirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

 

Mercedes-Benz-Yatirim-rekor-otomobil

 

 

2014'ü tüm zamanların en başarılı yılı olarak geçirdiklerini ifade eden Genes, birçok alanda rekor kırdıklarını söyledi. Rainer Genes, şu bilgili verdi:

"Mercedes-Benz Türk, 2014 yılını tüm ürün grupları dahil, toplamda 54 bin 118 adetlik satış hacmi ile tarihinin en yüksek araç satışını gerçekleştirerek kapattı. 77 milyon euroluk yatırım gerçekleşti. Şirketimiz kurulduğu günden bugüne kadar kamyon fabrikasına toplamda 311 milyon euroluk ve otobüs tesisine 403 milyon euroluk yatırım gerçekleştirmiş oldu. Otobüste 47 yıldır lideriz. 3 bin 686 otobüsle en üretime ulaştık. Mercedes-Benz kamyonlar aralıksız 13 yıldır pazar lideri oluyor. Kamyon ürün grubu 18 bin 353 adetlik rekor satış ile pazarın başrolündeydi. 23 bin 100 otomobil satışıyla 2013'teki rekoru yeniledik."

 

                                Mercedes-Benz-turk-GeneS

2015'te kriz görmüyor

 

Mercedes-Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün, 2015'te ekonomide bir kriz beklemediklerini ve olası dalgalanmalarla başedebilecek güçte olduklarını söyledi. Ekonoki krizler karşısında çevik olduklarını belirten Sülün, "Krizlere şerbetliyiz. Ancak 2015 yılı için somut olarak bir kriz planlanımız, öngörümüz yok" diye konuştu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here