Yapı Kredi’nin ATM’leri kalktı, KuveytTürk masaları kuruldu

 

BMC'de Karamehmet yönetiminin sona ermesinden sonra yaşanan en belirgin değişikliklerden biri de maaş ödemelerinin uzun yıllar gerçekleştiği Yapı Kredi ile işbirliği konusunda yaşandı. Düzenli maaş ödemelerinin 14 ayı aşan bir büredir yaşanmadığı şirkette, çalışanların yeni hesapları artık KuveytTürk Bankası üzerinden ödenecek.

BMC'nin girişinde bulunan YapıKredii Bankası ATM cihazları zaten maaş ödenmediği için kaldırılmıştı. Şimdi bu makinelirin yerine Kuveyt Türk Bankası'nın ATUM'leri yerleştirildi. Yine giriş kapısına yerleştirilen standlarda KuveytTürk personeli BMC çalişanlarına banka kartı çikartmak için başvurularını alıyor.

Bu değişimin nedeni üzerine resmi açıklama yapılmazken, BMC'nin satışında belli bir aşamaya gelindiği ve bu nedenle yeni işverenin KuveytTürk'ü işaret ettiği ileri sürülüyor.

İkinci bir görüş ise TMSF yönetiminin çalışanların maaş hesapları üzerindeki blokeleri dikkate alarak, böyle bir değişikliğe karar verdiği üzerine yoğunlaşıyor.

Bilindiği gibi BMC yönetimi TMSF tarafından devralındıktan sonra mavi yakalı çalışanlara 500 ve beyaz yakalı çalışanlara 1000 liralık ödemeler yapılmıştı. 

BMC'de çalışanların maaş alacakları kişi başına en az 15 bin lira olarak belirtiliyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz