Yamaha MT-07’ye off-road’çu versiyon!

0

Japon Honda’nın Africa Twin ile, Alman BMW’nin GS ailesi ile ve İngiliz Triumph’ın Tiger ailesi ile boy gösterdiği arazi motosikleti dünyasında bir başka Japon olan Yamaha, Tenere ailesi ile mücadele ediyordu. Ancak, ailenin rakiplerine göre biraz eski kalmasının yanında tek silindirli XT660Z Tenere’nin Euro4 standartlarını karşılamaması Yamaha’yı harekete geçirdi.

İtalya’da düzenlenen EICMA Motosiklet Fuarı’nda konsept modeli T7’yi tanıtan Yamaha, şimdilerde yeni motosikletinin seri üretim çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Yamaha MT-07 ile aynı motor bloğunu taşıması beklenen motosiklet tamamen off-road odaklı olacak.

Deneme sürüşleri sırasında üzeri örtülü bir şekilde yakalanan yeni motosiklet hakkındaki en net detayları büyük ihtimalle 2017 EICMA’da netlik kazanacak.

75 beygirlik motoru var

Başta da dediğimiz gibi MT-07 ile aynı motor bloğunu taşıyacak olan motosiklette 75 beygir güç üreten 689 cc’lik motor görev alacak.

Yeni süspansiyonu ve yeni şasisiyle 2017 EICMA’da görmeyi beklediğimiz motosiklet, sürüş açısından daha kullanıcı dostu olmak için T7 konseptinden daha alçak bir seleye sahip olacak.

Motosikletin SUV yorumu: Honda X-ADV, fiyatı ve özellikleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here