Yakıt cimrisi 1 litrelik motor

0

 

'2015 yılında Türkiye'de 1 milyon oto satılacak'

 

Skoda'nın tüm dünyada yükselişe geçen A segmentindeki ilk aracı olan Citigo, 5 kapılı seçeneğiyle pazardaki yerini aldı. Markanın Türkiye'de satışa sunulan 6'ncı modeli Citigo, 26 bin 632 liradan başlayan tanıtım fiyatlarıyla sınıfına hareket getirmeyi amaçlıyor. Skoda Türkiye Genel Müdürü Mahmut Kadirbeyoğlu, Citigo ile A segmentinde en fazla satan iki modelden biri olmayı hedeflediklerini kaydetti. 

Kadirbeyoğlu, Skoda Türkiye olarak binek otomobil satışlarını bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 28 oranında artırdıklarını belirterek, "2011'de 10 bin adetlik barajı, araç tedariki yüzünden yakalayamadık. Bu yıl 10 bin adedi aşacağız" dedi. Asıl hedeflerinin 2015'e kadar yüzde 3 pazar payına ulaşmak olduğuna işaret eden Kadirbeyoğlu, 3 yıl içinde Türkiye'de binek oto satışlarının 1 milyon adetlere ulaşılmasının öngörüldüğünü söyledi ve ekledi: "1 milyon adetlik pazarda yüzde 3'lük pazar payı 30 bin adetlik satış anlamına geliyor." Kadirbeyoğlu, Citigo için 2013'te 500 adetlik bir satış hedefleri olduğunu sözlerine ekledi.

 

Yakıt cimrisi 1.0 litrelik motor

Yeni Skoda logosunu taşıyan ilk model olma özelliğine sahip Citigo, 3.56 metre uzunluğa, 1.65 metre genişliğe ve 1.48 metre yüksekliğe sahip. 5 kapılı Citigo'nun 234 litrelik bagaj hacmi, arka koltukların yatırılması ile birlikte 942 litreye kadar çıkabiliyor. Otomobil, Türkiye pazarında 60 beygir güç üreten 1.0 litre hacimli 3 silindirli motorla satılacak. Aracın yakıt tüketimi 100 km'de ortalama 4.5 litre. Citigo'nun 5 ileri otomatik seçeneğinde ise bu değer 4.4 litreye iniyor. EuroNCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız alan Citigo'da sürücü ve yolcu hava yastıklarının yanı sıra baş ve göğüs koruma özellikli ön, yan hava yastıkları da tüm donanım seviyelerinde standart sunuluyor. Citigo'nun otomatik vites seçeneğinde ayrıca Yokuş Kalkış Desteği (Hill Holder) ve Elektronik Denge Kontrolü (ESC) de standart olarak bulunuyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here