VW ve Suzuki arasındaki buzlar eriyor mu?

 

Bloomberg'in haberine göre Volkswagen ve Suzuki arasındaki başarısız ortaklık girişimleri sonucunda girdikleri iki yıllık hukuki süreci bir sonuca bağlamak için tüm seçenekleri gözden geçirecekler. 

 

Şirkete yakın kaynaklardan alınan bilgi dışında iki şirketin basın sözcülerinin bu süreç hakkında henüz açıklama yapmaması kafaları karıştırsa da Suzuki Yönetim Kurulu Başkanı Osamu Suzuki'nin anlaşmaya varmak için çaba sarf ettiklerini belirttiği ve Volkswagen’in ise endüstriyel sebeplerle bu ortaklığa sıcak baktığı öğrenildi. 

 

Tüm bunların yanında görüşmelerin olumsuz yönde olacağı ve sorunlu işbirliğinin mahkemece görülmeye devam edileceği tahmin ediliyor.

 

Analistler Volkswagen ve Suzuki'nin arasındaki liderlik çatışmalarını hallederlerse başarılı bir ortaklığın kurulabileceğini düşünüyor.

 

2009 yılında Volkswagen 1,7 milyar euroya Suzuki’nin yüzde 19,9 hissesini satın alarak Japon otomobil üreticisinin en büyük hissedarı olmuştu. Bu anlaşmanın bir parçası olarak Suzuki de Volkswagen’in 770 milyon Euro’luk hissesini Osamu Suzuki ve Volkswagen Yönetim Kurulu Başkanı Ferdinand Piech aracılığı ile satın almıştı. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz