VW Passat’a ‘İstanbul’ jant

 
 
Volkswagen’in  en önemli modellerinden Passat, yeni haliyle kısa sürede orta sınıftaki hakimiyetini yüzde 30 seviyelerine çıkardı. 3 ayda 9 bin adete yaklaşan satış adeti, kalite ve donanımlarıyla Ford Mondeo, Opel Insignia, Peugeot 508 gibi rakiplerine karşı tüketici tercihini çekerken, BMW, Mercedes ve Audi’nin 3 Serisi, C Class ve A4 modellerinin işini güçleştiren bir gelişim gösteriyor.
 
Yaz aylarında premium markaların işini daha da güçleştirecek 2.0 lt TDI 240 beyir gücündeki dört çeker 4motion seçenek de satışa çıkacak. Bu aracı ilk test sürüşleri sırasında İtalya'da kullanmıştım. Premim rakiplerinden geri kalır yanı yok. Rekabetçi bir fiyat Volkswagen'e orta sınıfta premium segmentten pay getirebilir.
 
Vw Binek Araç Türkiye Genel Müdürü Vedat Uygun, böylesine önemli bir modelde Türkiye adının geçmesiiçin talepte bulunduklarını ve jant modellerinden birine İstanbul adının verildiğini açıkladı.
 
Uygun, “Mayıs ayında düzenlenecek İstanbul Autoshow’la birlikte lansmanını yapacağımız yeni bir jant seçeneğimiz olacak. 17 inç boyuta sahip bu jant, Comfortline donanım seviyesinde standart olarak sunulmaya başlanacak ve ismi de İstanbul olacak.” bilgisini verdi. İstanbul isimli yeni Passat jant, tüm dünyada satılacak.
 
 
Genel Müdür Uygun, yeni Passat versiyonları hakkında da şunları söyledi “Premium sınıfının olmazsa olmazlardan birini yeni Passat ailesine ekleyeceğiz; 2 litre TDI motora ve 240 PS güce sahip bu yeni seçeneğimiz  4MOTION teknolojisiyle yola çıkacak. Bu özelliğiyle de pazarda dikkat çekeceğine inandığımız bu versiyonu yılın 3’üncü çeyreğinde satışa sunmayı planlıyoruz.”
 
 
1.4 Benzinli DSG seçeneği de showroomlarda
 
Yeni Passat’ın Türkiye’de sunulan seçeneklerine Mart sonu itibarıyla 1.4 litrelik benzinli DSG versiyonunu da eklediklerini söyleyen Uygun, “Daha önce manuel şanzımanla satın alınabilen 125 PS ve 150 PS güç üreten 1.4 TSI motora sahip benzinli modeller DSG şanzıman seçeneğiyle de showroomlarda yerini aldı” dedi
 
 

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here