VW, GM, Ford ve Chrysler’den kriz sonrası ortaklığı

Geçtiğimiz günlerde Amerika’nın Oklahoma eyaletine bağlı Moore kasabasında yaşanan ve bölgeyi savaş alanına çeviren hortum faciası yaklaşık 90 kişinin ölümüyle, 240 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlandı.

Hızı saatte 320 kilometreyi bulan hortumda çoğu ev ve araba da sağ çıkamadı.

Moore kasabasında yaşanan bu felakete duyarsız kalmayan Detroit Üçlüsü de (General Motors, Ford ve Chrysler) Amerika’daki bazı sivil toplum kuruluşları aracılığıyla bölgeye yardımda bulundu. Afet bölgesine yiyecek toplanması ve acil bir şekilde ulaştırılması için sivil toplum kuruluşlarına Ford bir Transit Connect; General Motors ise Silverado pikap bağışladı. Chrysler’in bağışı ise üç adet Ram kamyonet oldu.

Araç yardımı dışında, Ford şirket ve bayileriyle birlikte bölgeye sivil toplum kuruluşu aracılığıyla 400 bin dolar yardımda bulunacağını duyurdu. General Motors çeşitli medikal malzemelerin tedariği için 50 bin dolarlık para yardımında bulunurken; Chrysler, Moore’a 100 bin dolarlık bağış yapacağını bildirdi.

Almanya’dan destek

Moore’a Alman otomotiv şirketi Volkswagen’den de destek geldi. Volkswagen bugün bölgeye yardım etmek amacıyla sivil toplum kuruluşlarından Amerikan Kızılhaç ve Habitat’a 250 bin dolar bağışta bulunduğunu açıkladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz