Volvo’yu yuttu sırada Proton ve Lotus var

İsveçli otomobil markası Volvo’nun Çinli patronu Geely, iki yeni markayı daha bünyesine katmaya hazırlanıyor. Zhejiang Geely Holding, Malezyalı DRB-Hicom şirketinin kanatları altında bulunun otomobil markası Proton’un yüzde 49.9 hissesini, İngiliz spor otomobil markası Lotus’un ise yüzde 51 hissesini satın alıyor.

Söz konusu anlaşmaların temmuz ayında imzalanacağı konuşuluyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Geely, hem Proton hem de Lotus markasını canlandırma konusunda iddialı olduğunu duyurdu. Geely açıklamasında her iki markayı da yeni ürünler ve teknolojilerle ivmelendirip geliştireceğine dikkat çekti.

Geely yöneticilerinden Daniel Donghui Li de Geely’nin Proton ve Lotus markalarıyla daha da güç kazandığını söyledi. Her iki markanın da tarihine dikkat çeken Donghui Li, Proton markasının geçmişte Geely’nin araştırmalarını desteklediğini hatırlattı. Donghui Li sözlerine, “Volvo ile olan çalışmalarımızdan edindiğimiz tecrübelerle Lotus’u geri getireceğiz” diyerek devam etti.

Donghui Li’nin bu açıklamalarından, Volvo, Lotus ve Proton modellerinin ilerleyen süreçte ortak geliştirme sürecine gireceği sonucunu çıkarabiliriz.

Geely’nin Boyue SUV’u ilk proje olarak Proton markası altında da kendini gösterecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz