Volvo’dan sürpriz; ama bu stantta otomobil yok

Volvo Otomobil, Los Angeles Automobility Fuarı’na otomobilsiz çıkıyor. Volvo Cars, bu yıl bir dünya ilkine imza atarak standında otomobil yerine yerine vizyonunu sergileyecek. Şirket otomobiller yerine, bir otomobilin ne olabileceğini yeniden tanımlamayı hedefliyor.

Otomobil fuarlarının düzenlendiği ilk günden beri her zaman dönen bir podyum üzerinde ya da ipek bir örtünün altında yer alan; otomobiller değişiyor, endüstri değişiyor ve otomobilleri kullanan insanların beklentileri de değişiyor. Volvo, Automobility LA Fuarı’nda işte bu değişimleri yansıtıyor.

Standta otomobil olmayacak

‘Şov otomobili olamayacağız’

Ziyaretçiler Volvo standının tam merkezinde, bir otomobil görmeyi bekledikleri yerde bunun yerine basit ama şaşırtıcı bir cümle görecekler: “This is not a car-Bu bir otomobil değil”

Volvo Cars Ürün Stratejisinden Sorumlu Marten Levenstam; “Automobility LA fuarını düzenleyen organizatörler aradıklarında endüstrimizi etkileyen değişimin farkına vardılar” dedi. “Farkında olduğumuzu ve otomobillerin geleceği hakkında konuşmaya başladığımızı göstermek istiyoruz. Yani şova bir konsept otomobil getirmek yerine, bir otomobil konseptinden bahsediyoruz. Bu sene “Şovun otomobili” (Car of the Show) ödülünü kazanmayacağız, ancak sorun değil. Çünkü bu bir otomobil gösterisi değil”

Volvo Cars bu güçlü söyleme ek olarak, araç içi teslimat, otomobil paylaşımı; Volvo 360c concept ile tanıtılan otonom sürüş vizyonu ve otomobil abonelik servisi; Careby Volvo gibi bağlantı hizmetleriyle ilgili bir dizi interaktif sunum gösterecek.

Volvo 360c Exterior

Volvo Cars CEO’su Hakan Samuelsson, “Endüstrimiz değişiyor. Sadece otomobil üretmek ve satmak yerine, müşterilerimize kişisel; sürdürülebilir ve güvenli bir şekilde hareket etme özgürlüğü sunacağız” dedi. “Müşterilerimize bir otomobile erişimden fazlasını sağlayarak, istedikleri zaman ve istedikleri yerde ulaşabilecekleri yeni ve farklı hizmetleri de sunuyoruz.

Amazon Google ile iş ortaklıkları

Amazon, Google ve Nvidia gibi yerleşik teknoloji şirketleriyle; Luminar ve Zenuity gibi teknoloji start-up’larıyla yeni iş ortaklıkları kuran Volvo, yenilikçi etkileşimler sergiliyor. Şirketin yeni amacı olan, kişisel, sürdürülebilir ve güvenli bir şekilde Hareket etme Özgürlüğü ile Volvo geleceğe dair yönünü belirliyor.

Önümüzdeki on yılın ortasında, yıllık otomobil hacminin yarısı tamamen elektrikli olacak; üçte biri otonom olacak ve tüm araçların yarısı abonelik yoluyla müşterilere sunulacak. Bu, Volvo’nun 5 milyondan fazla tüketiciyle doğrudan ilişki kurmasını sağlayarak müşterileriyle olan bağlantılarını güçlendirecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz