Volvo’dan dev yatırım

0
255

 

İsveçli otomotiv şirketi Volvo, hali hazırda varolan 11 milyar dolarlık yatırım planında, bütçenin yarısını memleketi İsveç’in otomotiv sektörüne katkıda bulunmak ve kendi üretim maliyetlerini düşürmek amacıyla kullanacak.

 

Volvo Car Group, yeni nesil araç mimarisi ve motorlar için İsveç’te yatırım yapıyor

 

Volvo, tarihinin ve İsveç'in en büyük yatırımlarından birini yapmaya hazırlanıyor. Volvo Car Group Başkanı ve CEO’su Håkan Samuelsso dün yaptığı açıklamada, "2011 ile 2015 yılları arasını kapsayan yaklaşık 11 milyar dolarlık yatırımın neredeyse yarısı İsveç’te, yeni araç mimarisi ve motor ailesine altyapı sağlamak için harcanacak" bilgilerine yer verdi.

 

Volvo yeni yatırımlarla, bir yahndan maliyetlerini düşürecek, bir yandan da yeni modeller ve çevreci motorlar geliştirecek.

 

İsveç’teki yatırımların yaklaşık üçte biri Volvo’nun İsveç üretim tesislerinin genişletilmesi ve geliştirilmesi için tahsis edilmiş durumda. Önemli bir miktar, 2013 yılının ikinci yarısında tamamlanacak olan Torslanda’daki yeni gövde tesisinin inşasına ayrıldı. 

 

Torslanda’ya ek olarak, yeni mimariye dayalı otomobil modellerine uygun hale getirilmesi gereken Olofström’deki gövde tesisi için de önemli yatırımlar olacak. Skövde motor tesisi de yeni 4 silindirli motor ailesinin üretimi için kapsamlı değişiklikler geçirecek. 

 

 

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here