Volkswagen’den hibrit SUV

İki dev otomotiv şirketi Volkswagen ve Ford orta ölçekli SUV pazarına adım atmaya başladı. Bu doğrultuda Alman şirket Volkswagen, Detroit’te gerçekleşen Uluslar arası Kuzey Amerika Otomobil Fuarı’nda yeni konsept SUV’u CrossBlue’yu tanıttı. Yeni aracın sloganı “geleceğe gerçekçi bakış.”

Lansmanda yeni SUV’u tanıtan Volkswagen’in Amerika CEO’su Jonathan Browning, Detroit’teki bu şovdan gelecek reaksiyonlara göre aracın üretimine başlayacaklarını açıkladı. Ancak bu orta ölçekli SUV’un, Volkswagen’in diğer SUV’ları Tiguan ve Touareg arasında bir köprü kuracağı ve bu köprünün markayı 2018 yılındaki hedefi, ‘Amerika’da 1 milyon adetlik satış’a ulaştırabileceği düşünülüyor. Bu konuya da değinen Browning, “2018’de Volkswagen’in orta ölçekli SUV projesinin değerinin yüzde 20 artış göstermesini bekliyoruz.” dedi.

Volkswagen’in yeni konsept aracı CrossBlue kaputunun altındaki  iki elektrikli ve bir dizel motorlarıyla Amerika’da bir ilki gerçekleştiriyor. Volkswagen’in tahminlerine göre 305 beygirgücündeki CrossBlue’nun elektrik moduyla 22 kilometre yolculuk yapmak mümkün.

İç kısmında altı kişilik oturma alanıyla dikkat çeken CrossBlue SUV’un, 10 inçlik bilgi-eğlence sistemi bulunuyor. Bu ekran sayesinde sürücü aracın hibrit sistem durumunu da kontrol edebiliyor. Aynı zamanda Volkswagen kullanıcılarına isterlerse koltuk başlıklarına İpad Mini entegre etme imkanı sunuyor.

Rakipleri Ford Explorer ve Grand Cherokee’den biraz daha heybetli görünen CrossBlue, yaklaşık olarak 4983 milimetre uzunluğunda ve 2 bin milimetre genişliğinde.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz