Volkswagen, yeni Golf’e 265 hp’lik Cabriolete R’ı duyurdu

 

Volkswagen'in hızlı üstsüzü

9 saniyede açıyor, 11 saniyede kapıyor

Alman devi Volkswagenseverlerin çok yakından tanıdıkları ‘R’ eki, her zaman markanın otomobilleri için güç anlamına gelir. Volkswagen yine bir otomobiline ‘R’ ekini ekledi ve 265 beygir gücündeki Golf R Cabriolet’i duyurdu.

Avrupa’da bahara doğru satışa çıkacağı tahmin edilen yeni Golf R Cabriolet, Volkswagen’in en hızlı Cabrio’su olacak. Golf R’da bulunan 2.0 litrelik motorun kullanılacağı yeni otomobilin 260’tan daha yüksek bir beygirgücüne sahip olması bekleniyor.

Standart olarak altı-vitesli çift kavramalı şanzımana sahip olacak yeni Cabrio model 100 kilometreye 6.2 saniyede ulaşabilecek. Aracın ortalama yakıt tüketimi için açıklanan rakam ise 100 km'de 8.2 lt.

Golf R Cabriolet, daha yüksek seviyede standart donanıma sahip olacak. Otomatik Takla Koruma Sistemi(Automatic Rollover Protection System)’nin de dahil olduğu standart pakette ayrıca, 18-inçlik jantlar, spor koltuklar, deri döşemeler vb. bulunacak.

Aracın üzeri tek dokunuşla 9 saniyede açılırken, kapanması biraz uzun sürüyor; 11 saniye.

Memleketi Almanya’da 43 bin 325 Euro’dan satışa sunulacak olan Golf R Cabriolet’in Amerika pazarına sunulup sunulmayacağı şu an için belirsizliğini koruyor ancak otomobilin Avrupa pazarındaki kriz ertesi günlerde işleri yoluna koymaya yardımcı olması bekleniyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz