Volkswagen Golf SUV martı bekliyor

Volkswagen Grubu’nun yeni model atağı hız kesmeden devam ediyor. Skoda, Seat gibi VW Grubu çatısı altındaki markalar crossover/SUV sınıfına ilk kez giriş yaparken; Volkswagen markası yeni bir SUV için daha kolları sıvadı.

2014 yılında tanıtılan T-Roc konseptinin izlerini takip ederek, karşımıza çıkacak olan yeni SUV konsepti mart ayında düzenlenecek olan 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda kendini gösterecek. Bu crossover konseptinin Volkswagen Golf modeli temellerinde olacağını söyleyebiliriz.

Volkswagen’in yakın zamanda yenilediği crossoverı Tiguan’ın altında konumlanacak olan yeni SUV’un T-Roc ismiyle yollara çıkacağı konuşuluyor.

Üç kapılı olarak tanıtılan T-Roc konseptinin aksine yeni konsept klasik Golf modellerinin beş kapılı düzenini muhafaza edecek. Crossoverın dış görünümü ile Golf modelinden ayrılacak.

Volkswagen’in modüler MQB platformu üzerinde yükselecek olan araç, 2.640 milimetrelik dingil mesafesiyle yollara çıkacak.

Crossoverın boyutları ise T-Roc konseptiyle hemen hemen aynı olacak. Bu da demek oluyorki, yeni crossoverın uzunluğu 4.178 milimetre, yüksekliği 1.501 milimetre ve genişliği 1.831 milimetre civarında olacak.

volkswagen-t-roc_concept-2014-800-05

Dizelden vazgeçmiyor

Yeni crossoverın giriş seviyesinde 1.0 litrelik üç silindirli 113 beygir güç üreten motor görev alacak. 1.5 litrelik dört silindirli TSI motorun ise 128 beygir güç ve 148 beygir güç üreten iki farklı versiyonu bulunacak.

Motor ailesinin en üstünde ise 241 beygir güç üreten 2.0 litrelik dört silindirli motor yer alacak.

Volkswagen’in dizel emisyon skandalının aksine, T-Roc’ta en az iki dizel motor seçeneği de sunulacak. Ayrıca aracın hibrit ve elektrikli versiyonları da olması bekleniyor.

Önden çekiş sistemi giriş seviyesinden itibaren tüm T-Roc versiyonlarında standart olarak sunulurken, dört çeker sistem en üst donanımda yer alacak. T-Roc’ın şanzıman seçenekleri ise şöyle: altı ileri manuel ya da yedi ileri DSG çift kavramalı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz