Volkswagen Caravelle’e [email protected]’lu BlueMotion versiyon

 

Volkswagen’in geliştirdiği BlueMotion teknolojisinin karakteristik özellikleri olan motor, şanzıman, aerodinamik donanımlar ve lastikler arasındaki uyum, sürüş keyfini etkilemeksizin yakıt tüketimini ve kirlilik düzeyini en aza indiriyor.

BlueMotion teknolojisi ve Start-Stop Sistemi’yle çevreyi koruyan Caravelle sürücüsüne, Fren Enerjisi Geri Kazanım Sistemi, tekerlek spoileri gibi teknolojik ve aerodinamik donanımlarıyla düşük yakıt tüketimi sunuyor.

2 litrelik TDI motoruyla 115 beygirgüç üreten ve 100 kilometre ortalama 6.8 litre yakıt tüketim değeriyle dikkat çeken Caravelle BlueMotion’a isteyenler, 71 bin 245 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olabilecek.

Caravelle BlueMotion’da yer alan Start-stop sistemi, kırmızı ışıkta ya da trafikteki duraklamalar sırasında motorun çalışmasını durdurarak, yakıt tüketimini ve CO₂ emisyonunu azaltıyor.

Yakıt tüketim değerini normal kullanıma oranla yüzde 5 oranında azaltan Start-stop sistemi devreye girdiğinde radyo, klima ve aydınlatmalar çalışmaya devam ediyor. Sistem yalnızca, motor soğukken, manevra yaparken ya da geri giderken, frenleme ya da direksiyon desteği gerektiğinde, hızlı, yüksek ısıtma, soğutma veya fan çıkışı sırasında veya römork çekerken devre dışı kalıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz