Veliaht nüfusu 500

Dünyanın en güçlü otomobilleri arasına adını yazdıran Bugatti Veyron’un veliahtı Chiron gün yüzüne çıktı. Tasarımında Bugatti DNA’sından kopmadan daha modern bir hâle getirilen Chiron için yeniden tasarlanan sekiz silindirli W16 motor 1.500 beygir güç üretiyor. Yüksek güç çıkışı nedeniyle ağırlaşan otomobilde kullanılan titanyum ve karbon elyafı malzemelerle bu ağırlığın önüne geçiliyor.

Ön kısmında sekiz göz tasarımının dikkat çektiği Chiron’da düz full-LED projektör farlar kullanılıyor. Hassas alüminyum kolların içine yerleştirilen ana lenslerin arkasında bulunan LED’leri idare etmek için her bir farın kendi kontrol sistemi bulunuyor.

Otomobilin iç kısmı, Bugatti Atlantic’ten esinlenilen orta kanat da dahil dış kısmın stilistik temasını yansıtıyor. Bu yaklaşım, iç kısımda simetrik bir yerleşim sağlıyor.

Bugatti Chrion’un 1.500 beygir güç ve 1.600 Nm tork üreten W16 motoru 7 ileri DSG çift kavramalı vites ile kombine ediliyor. Top Speed modunda maksimum 420 km/s hıza ulaşan süper sporcu 0’dan 100 km/s hıza yalnızca 2.5 saniyede ulaşıyor.

Veyron’un veliahtından yalnızca 500 adet üretilecek.

Bugatti Chiron

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz