Varta Akü, Türk yan sanayi şirketine ortak oluyor

 

 

Otomobil akü pazarında dünyanın en büyüklerinden olan Amerikalı Johnson Controls ve Türk akü üretici ve ithalatçısı Karat Güç Sistemleri,  Türkiye'de büyümek amacıyla ortaklıkiçin ilk imzayı attı.

New York Borsası'nda da işlem gören Johnson Controls, nihai onayları takiben Karat AŞ hisselerinin yüzde 49'unu satın aldığını duyurdu. Açıklamada "Bu iş ortaklığı, Johnson Controls'un yükselen pazarlardaki taahhüdü ve güç çözümleri faaliyetlerinin büyüme sağlaması yönünde fırsat sunmaktadır." denildi.

Johnson Controls Güç Çözümleri Satış Sonrası Grubu, EMEA Başkan Yardımcısı Bruce Ronning "Türkiye araç akü pazarı son yıllarda belirgin bir büyüme gösterdi ve bu pazar için öngörü son derece olumlu seyretmektedir" dedi. Ronning ek olarak "Bu yeni iş ortaklığı ile mevcut faaliyetimizi önümüzdeki 5 yıl içinde 2 katına çıkartmayı bekliyoruz" dedi.

İstanbul'da akü montaj ve dolum tesisleri ile faaliyette bulunan Karat, Johnson Controls'un VARTA®, OPTIMA® ve Safa marka akülerinin Türkiye distribütörüdür.

Karat Güç Sistemleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Besim Tarablus "Johnson Controls ile iş ortaklığı kurmaktan gurur duyuyoruz. Konusunda küresel lider Johnson Controls, etkin, yalın üretim süreçleri ve yüksek kalitedeki ürünleriyle Karat'ın daha iyi müşteri hizmeti sunması ve pazardaki konumunun güçlenmesine olanak sağlayacaktır.'' dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz