Süper SUV geliyor

0

Lamborghini CEO’su Stefano Domenicali, Urus modelinin üretiminin gelecek nisan ayında başlayacağını açıkladı. İtalya’daki Sant’Agata fabrikası son bir yıldır artan yatırımlar için hazırlanırken, Urus üretim hattına yönelik olarak fabrikanın üretim alanı 80 bin metrekareden 150 bin metrekareye çıkarıldı. Böylece fabrikada yılda 7 bin otomobil otomobil üretilebilecek.

İtalyan marka 2016 yılında 3 bin 457 adet otomobil sattı. Bunun 2 bin 353 adedi Huracan, 1.104 adedi de Aventator modellerinden oluştu. Urus’la birlikte Lammborghini’nin yıllık üretimi 7 bin adede ulaşacak.

CEO Stefano Domenicali, Urus modelinin marka için çok büyük bir adım olacağını belirtiyor.

Lamborghini Urus’un kabini

24 inçlik beş kollu alüminyum jantların kullanıldığı Urus’ta 4 litrelik V8 motor görev alıyor. 600 beygir üreten motoruyla Urus, 0’dan 100 kilometre hıza 4 saniyede ulaşıyor. SUV’un maksimum hızı ise 328 km/s. İtalyan boğası Lamborghini’nin ilk SUV’u Urus’un başlangıç fiyatı 210 bin dolar civarında olacak gibi duruyor. 

Urus’un rakipleri

Süpersporcular tarafından çok sevilmeyen SUV segmenti, değişen trendlerle birlikte lüks markaların da radarına girdi. Bu doğrultuda Urus ile kendine yer arayacak olan Lamborghini; BMW X6M, Mercedes-Benz GLE63 AMG, Land Rover Range Rover HSE ve Porsche Cayenne Turbo gibi güçlü rakiplerin karşısına çıkacak. 

Lambo’nun 2017 takvimi…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here