Üç motoru 200 hp üretiyor

Son yıllarda kalktığı hibrit atağıyla dikkat çeken Toyota, 2017 İstanbul Autoshow’da yalnızca hibrit modellerini sergiledi. Standın yıldızı yeni Yaris Hybrid ve Adapazarlı C-HR oldu. Toyota, ailesinin en güçlü hibrit motoruna sahip RAV4 Hybrid modelini de fuarda görücüye çıkarmıştı. D-SUV segmentinin yeni oyuncusu RAV4 Hybrid’de 2.5 litrelik benzinli motor görev alıyor. Tabi bu motor iki tane de elektrikli motor eşlik ediyor. Toplamda üç motoruyla 200 beygir güç üreten RAV4 Hybrid, 100 kilometrede ortalama 5,1 lt yakıt tüketimi gerçekleştiriyor.

Toyota RAV4 Hybrid fiyatı

Dışarıdan şarj etme ihtiyacı olmadan kendi kendine şarj olabilen RAV4 Hybrid, Türkiye’de hibrit araçlara getirilen ÖTV indirimiyle birlikte 173 bin 700 TL’den başlayan fiyatlarla alıcılarını bekliyor.

Toyota, ilk hibrit SUV modeli olma özelliğine sahip RAV4 ile ürün yelpazesini genişletirken, dünya çapında 10 milyondan fazla hibrit modeli satışı gerçekleştirdi. Dünyada 150’den fazla ülkede satışa sunulan ve yılda 600 bin adetten daha fazla satış başarısı elde eden RAV4’ün hibrit versiyonu özellikle Avrupa’da ilgiyle karşılandı. Sessiz bir sürüşe sahip olan RAV4 Hybrid, aynı zamanda sürüş konforu ve yol tutuş konularında da önemli bir geliştirme operasyonundan geçirildi.

Dört çeker sürüşüyle zorlu yol koşullarının üstesinden gelebilen RAV4 Hybrid, tercihe göre Sport, Eco ve Elektrikli mod’larda kullanılabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz