Uber’den şaşırtıcı ve ‘kalıcı’ bir adım daha

Türkiye’deki faaliyetleri konusunda sık sık gündeme gelen Uber başlattığı bir uygulamayla ‘kalıcı’ görünümünü arttırdı. Birlikte çalıştığı tüm UberXL sürücü ortaklar ile e-fatura sistemine geçtiklerini duyurdu. Türkiye’ye uzun vadeli bir iş ortağı olarak baktıklarını ifade eden şirket yönetimi; özellikle vergi ile ilgili tartışmalara konu olmalarından yola çıkarak müşterileriyle Yolculuklarınız için kolayca e-fatura edinin başlığı ile; bir bilgi e-maili paylaştı.

Uber’in bilgilendirme e-mailinde fatura edinmek için izlenecek adımlar ve muhtemel sorulara cevaplar da yer alıyor; “Uzun vadeli sadık bir iş ortağı olarak Türkiye’ye sonuna kadar bağlıyız. Yerel pazarın beklentilerine uyum sağlamak için yoğun bir şekilde çalışmaya ve kullanıcılarımıza daha iyi bir deneyim sunmak için; teknolojimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Bu yoldaki adımlardan biri olarak, tüm mevcut UberXL sürücü ortaklarımızla birlikte e-Fatura sistemine geçmiş bulunuyoruz. Artık UberXL yolculuğunuzun e-Faturasını riders.uber.com sayfasına giriş yaparak kolayca alabilirsiniz. Aynı zamanda, sürücü iş ortaklarımız da sağlanan hizmet bedeline ilişkin e-Faturayı Uber’den alıyor olacak.”

Yolculuğumun e-Faturasını nasıl temin edebilirim?

1. Riders.uber.com adresinden Uber hesabınıza giriş yapın
2. “Vergi Profili” butonuna tıklayın ve bilgilerinizi düzenleyin
3. Fatura almak istediğiniz yolculuğu seçin ve “Fatura Alın” butonuna tıklayın (Taksi yolculuklarınızın fişini her zamanki gibi taksi sürücünüzden araç içinde alabilirsiniz.)
4. e-Faturanız Uber hesabınıza tanımlı e-posta adresinize gönderilecektir (Diğer UberXL yolculuklarınızın e-Faturasını talep etmek için, yolculuğu tamamladıktan itibaren 7 gün içerisinde aynı süreci tekrarlayınız.)

Uber tarafından hazırlanan bilgilendirme e-mailinde ayrıca,

Şirketimin adına nasıl e-Fatura alabilirim? 

e-Faturamda yer alacak bilgileri (isim, adres, vergi numarası vs.) değiştirebilir miyim? 

“İş Profili”mden yaptığım UberXL yolculuklarım için nasıl e-Fatura alabilirim? 

Geçmiş UberXL yolculuklarım için e-Fatura talebinde bulunabilir miyim? 

e-Faturamı iptal edebilir misiniz? 

Yolculuğumda bir promosyon kodu kullandım. Bu durumda yolculuk ücretinin tamamı için mi, yoksa indirimli / promosyonlu yolculuk ücreti için mi e-Fatura alırım? 

gibi sorulara da cevaplar veriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz