Türkiye’ye iki ülke daha bağlandı !

 

 

Türkiye'de 60 yıldır faaliyet gösteren dünya madeni yağ devi, Kazakistan ve Kırgızistan pazarlarının sorumluluğunu da Türkiye’ye verdi. Hali hazırda Türkiye üzerinden Azerbaycan, Tacikistan,  Özbekistan, Gürcistan, Türkmenistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin satış ve pazar aktivitelerini yöneten Castrol, Kazakistan ve Kırgızistan pazarının da sorumluluğunu Türkiye’ye verdi.

Castrol Türkiye ve Hazar Bölgesi Direktörü Kerim Kermen, “Castrol, Türkiye’de 60 yıldır faaliyetlerini sürdürürken, 50 yıldır da üretim gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz yıl Castrol dünyası içerisinde büyüme hızı en yüksek olan ülke Türkiye’nin olması, 2013 yılındaki bu değerli atılımlar ve yeni sorumluluklar için önemli bir itici güç oluşturdu” dedi.

 

Castrol’ün son 12 yılda Türk madeni yağ pazarına yaklaşık 150 milyon dolar yatırım yaptığına dikkat çeken Kermen, “Dünyanın en gelişmiş Castrol tesislerinden bir tanesi olan ve Bursa Gemlik’te bulunan fabrikamız, iç pazarda sattığımız ürünlerin yüzde 85’ini üretiyor.  Bu arada ihracatımız da giderek kuvvetlenmeye başladı. Ayrıca tesisimizden başta Hazar Bölgesi olmak üzere diğer ülkelere de ihracat yapıyoruz. Castrol Türkiye yönetiminde bulunan Hazar bölgesi ülkeleri içerisindeki Azerbaycan, Tacikistan,  Özbekistan, Gürcistan, Türkmenistan ile Kuzey Kıbrıs’ın yanı sıra bu yıl Rusya ve Yunanistan’a da ihracat yapmaya başladık. Zaten Türkiye pazarı olarak toplam büyüklüğümüze bakıldığında yönetimimizde bulunan bu ülkelerin toplamının 5 katı bir büyüklüğe sahibiz. O yüzden Hazar bölgesi gibi çok kritik bir enerji ağında Castrol’ün bölge merkezi Türkiye’dir” açıklamasını yaptı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz