Türkiye’nin otomobiline Türkiye’deki üreticilerden destek sözü

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ön ayak olması ve ısrarı ile bir araya gelen “Babayiğitler” “Türkiye’nin otomobili” için çalışmaya başladı. Bosch’tan transfer edilen deneyimli isim Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu TOGG CEO’su Gürcan Karakaş; yeni dönem ve yeni otomobil için İstanbul Levent’teki TOBB Binasında kendine ayrılan bölümde çalışmalarını sürdürüyor. Karakaş’ın çalışmaları sadece ofiste değil; Bugün Karakaş, Türkiye’deki belli başlı uluslararası otomotiv üreticilerini çatısı altında barındıran OSD Otomotiv Sanayi Derneği’ni ziyaret etti.

15 OSD üye Karakaş’ı dinledi

OSD Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yenigün, OSD Yönetim Kurulu ve tüm üye temsilcilerinin katıldığı buluşmada, Karakaş ‘yerli marka otomobil’ projesi ile ilgili bilgiler verdi.

Yerli otomobil OSD’nin yakın takibinde

Toplantı sonrası bir açıklama yayınlayan OSD Başkanı ve Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “OSD olarak Gürcan Karakaş liderliğindeki TOGG’un değerli girişim ve çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Öncelikle Gürcan Karakaş’a bu çok önemli ve milli sorumluluk taşıyan görevinin hayırlı olmasını diliyoruz. Bir araya geldiğimiz bu verimli görüşmede de Türk otomotiv sektörünün çatı derneği olan OSD olarak Türkiye’nin Otomobili için gereken her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu da açık yüreklilikle vurguladık” dedi.

Otomotivin mobilite ekosistemine dönüşümünün yaratacağı fırsatlar var

Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu CEO’su Gürcan Karakaş da buluşmayla ilgili olarak şu görüşlerini dile getirdi: “OSD’nin başkan, yönetim kurulu ve tüm üye temsilcilerine otomotivin mobilite ekosistemine dönüşümünün barındırdığı önemli fırsatları anlatma ve onların bu konudaki değerli fikirlerini alma imkânı bulduğum için memnun oldum. Bu buluşmaların artması ve hatta gelecekte verimli iş birliklerine dönüşmesi gerek endüstrimiz gerekse ülkemiz açısından oldukça önemlidir” diye konuştu.

145 üye de oradaydı

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, 14 büyük üyesiyle otomotiv sektörünün çatı kuruluşu olan Otomotiv Sanayii Derneği’ni (OSD) ziyaret etti. OSD Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yenigün’ün ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, TOGG CEO’su Gürcan Karakaş ‘yerli marka otomobil’ projesi hakkında bilgi verdi.

OSD her türlü desteği verecek

Gürcan Karakaş’ın küresel otomotiv endüstrisinin en başarılı Türk yöneticilerinden birisi olduğunun altını çizen OSD Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yenigün, “Dünyanın sayılı otomotiv üreticileri arasında yer alan ve global ölçekte çok başarılı bir ihracatçı konumunda bulunan ülkemiz, kendi markasını yaratacak güce ve altyapıya sahip durumdadır. Bu bilinçle, Gürcan Karakaş liderliğindeki TOGG’un değerli çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Öncelikle Gürcan Karakaş’a bu çok önemli ve milli sorumluluk taşıyan görevinin hayırlı olmasını diliyoruz. Bir araya geldiğimiz bu verimli görüşmede de Türk otomotiv sektörünün çatı derneği olan OSD olarak “Türkiye’nin Otomobili” için gereken her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu da açık yüreklilikle vurguladık” dedi.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş OSD ile buluştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz