‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ seçiminde son viraj

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Türkiye’de Yılın seçimlerinde son haftaya girildi. OGD Yılın Otomobili 2018 seçimleri için üyeler buluştu.

Finalistler piste çıktı.

Intercity İstanbulPark’ta gerçekleşen test sürüşlerinde,

BMW 5 Serisi,

Ford Fiesta,

Hyundai Ioniq,

Peugeot 5008,

Skoda Kodiaq,

Volkswagen Polo

Volvo XC60

modelleri,  ‘tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-değer oranı’ kriterleri açısından OGD üyeleri tarafından değerlendirildi. Testlerin ardından ‘Yılın Otomobili’ seçimlerinde son aşama da başladı.

7 finalist İstanbulpark’a çıktı.

Her jüri üyesi 7 finalist otomobil arasından sahip olduğu 250 puanı adaylar arasında dağıtacak. En fazla puan alan finalist ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ seçilecek. Birincinin açıklanacağı ödül töreni ise 17 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek. Birinci seçilen marka, ‘Yılın Otomobili’ logosunu bir yıl boyunca basın bülteni ve reklamlarında kullanabilecek.

Finalistlerden biri de BMW 5 Serisi.

23 aday arasından 7 finalist

Türkiye’de ‘Yılın Otomobili’ seçimleri iki aşamadan oluşuyor. 3 Mart tarihinde yapılan ilk oylama sonucunda jüri üyeleri tarafından en fazla puan alan 7 otomobil, finalde yarışmaya hak kazanmıştı. OGD üyesi 76 otomotiv gazetecisinin yaptığı oylama sonucunda Ocak 2017 – Şubat 2018 tarihleri arasında satışa sunulmuş olan 23 aday otomobil arasından BMW 5 Serisi, Ford Fiesta, Hyundai Ioniq, Peugeot 5008, Skoda Kodiaq, Volkswagen Polo ve Volvo XC60 modelleri finale kalmıştı. ‘Türkiye’de Yılın Otomobili 2018’ PPG Otomotiv Tamir Boyaları ana sponsorluğunda, Bridgestone, Intercity ve Shell Helix Motor Yağları co-sponsorluğunda gerçekleşiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz