Türkiye’de yazıldı-çekildi, dünya onu izliyor

0

Renault Latitude'ün Türkiye'de yaratılan kıskançlık konulu reklamı

Kolombiya, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan'da da izleniyor

Citroen ve Mini reklamlarında Türkiye'nin rol almasının bir üst boyutunu Renault Mais yakaladı. Renault Mais'in Türkiye'de onay verip, çektirdiği reklam filmi, yeni bir ihracat kapısı oldu.

Renault dünyasının en büyük beşinci ülkesi haline gelen Türkiye, bu marka için reklam filmi ihracına da başladı. Son dönemde Fluence ve Latitude markaları için çekilen iki reklam filmi Euromed ülkelerinde gösterimde.

Türkiye'de Yordam Ajans'ın Renault için yarattığı Fluence ve Latitude reklamları, Türkiye'nin yanı sıra Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Slokvakya ve Macaristan'da da gösteriliyor.

2008 yılında network ajansları arasında açılan bir konkurda Renault Türkiye’nin fikrinin seçilmesiyle Fluence lansman filminin uluslarası prodüksiyon düzeyinde hayata geçmesiyle başlayan süreci,  2009 yılında Megane Sport Tourer reklam filminin prodüksiyonunun lokal olarak gerçekleştirilmesi izledi.

2010 yılına gelindiğinde ise Renault Fluence'ın ikinci filmi olan baba-kız hikayesi ve bu filmin ardından yine uluslarası bir prodüksiyon olarak çekilen Renault Latitude reklamının senaryosu da Renault Türkiye’ye ait oldu. Fluence reklam filmi Kolombiya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Macaristan’da, Latitude ise Bulgaristan’da gösteriliyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here