Türkiye’de üretilecek Toyota Corolla’nın ipuçları bu Furia’da

Yeni Toyota Corolla'nın ipuçları bu Furia'da

Toyota’nın merakla beklenen otomobili yeni Corolla Furia, üzerindeki perdeyi nihayet kaldırdı. Detroit Otomobil Fuarı’nda Türkiye saatine göre 21:30’da gerçekleşen lansman Samsung’un şeffaf ekran teknolojisiyle zenginleştirildi.

Markanın sportif sedan model çeşitliliğini arttıracak olan Furia, Volkswagen Jetta, Hyundai Elantra ve Honda Civic'in yeni rakibi olacak.

Lansmanda konuşma yapan Toyota Grup Başkan Yardımcısı William B. Fay; dinamik kompakt tasarıma sahip Furia’nın genç alıcılara hitap ettiğinin belirttikten sonra Corolla’nın satışlarına değindi ve satışların Japonya’da gerçekleşen tsunami felaketinden sonra yüzde 21 arttığının altını çizdi.

Üzerindeki perdeyi kaldırınca, ok şeklinde arka LED farları, büyük ızgarası ve 19 inçlik alüminyum jantlarıyla dikkat çeken ve ön tasarımıyla Toyota’nın Camry ve Avalon modellerini andıran yeni Corolla Furia’nın selefinden 4 santimetre daha uzun dingil mesafesi de onu farklı kılacak detayların arasında gösteriliyor.

Toyota’nın 40 yıllık tarihindeki en çok satan modeli olan Corolla’nın yeni neslinin üretimine bu yıl Adapazarı’ndaki fabrikada başlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz