Türkiye’de üretilecek Ford Courier, Avrupa podyumuna çıktı

Ford’un Gölcük fabrikasında üretilecek küçük hafif ticari aracı Tourneo Courier ve Grand Courier modellerinin prömiyeri Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirildi. Etkileyici bir girişle tanıtımı gerçekleştirilen Tourneo Courier, daha çok aile odaklı olacak. Bu anlamda Transit’e yardımcı kuvvet olarak geldiği belirtilen Tourneo Courier, beş kişilik koltuk kapasitesine sahip.

Fiesta ve B-Max ile aynı platformu paylaşan iki araçtan Tourneo Grand Courier ise yedi koltuk seçeneğiyle, Tourneo Connect ve Tourneo Custom’ın destekçisi olacak.

Ford, yeni modellerin düşük fiyatlarla dikkat çekeceğini açıklarken; binek otomobillerde bulunan çoğu donanımın Tourneo Courier ve Grand Courier’de bulunacağının altını çizdi.

Ford’un 1.6 litrelik TDCI motorla sunduğu modeller; çeşitlerine göre 74, 94 ve 114 beygirgüç üretecek. Üç silindirli 1.0 litrelik Ecoboost motora sahip versiyon 99; 1.6 litrelik Ecoboost motora sahip versiyon ise 123 beygirgüç üretecek.

Standart olarak altı-ileri manuel şanzımanın bulunduğu araçların yalnızca 1.6 litrelik Ecoboost motorlu versiyonunda otomatik şanzıman bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz