Türkiye pazarı için yeni Passat 1.6 dizel otomatik yine geliyor

D Segmentinin yıllardır değişmeyen en çok satanı Volkswagen Passat yenilendi. Yeni Passat 2019 model olarak bu yıl içinde Türkiye’de de satımaya başlanacak. Henüz Volkswagen Passat fiyatı açıklanmadı. Yeni Passat fiyatı aracın satışa çıkacağı sonbahar döneminde açıklanacak. Volkswagen’in Türkiye’deki en önemli güçlerinden olan Passat, üç motor seçeneğiyle satılacak. Yeni Passat 1.6 dizel otomatik seçeneği Passat modelinin Türkiye’deki en önemli satış çözümü olmaya devam edecek.

Yeni Passat 1.6 dizel otomatik sonbaharda Türkiye’ye gelecek

Passat’la ilgili bazı bilgiler ve kareler önceden de ortaya çıkmıştı

Yeni Passat motor seçenekleri arasında biri benzinli ikisi dizel üç motor serisi bulunuyor. Yeni Passat, 1.5 lt TSI benzinli, 1,6 lt TDI ve 2,0 lt TDI dizel motor seçenekleri ve 3 farklı donanım seviyesi yaz bittikten sonra Türkiye yollarına çıkacak.

Yeni Passat 1.6 dizel otomatik alınır mı?

Yeni Passat motor ve güçleri şöyle sıralandı:

  • 1,5 lt TSI 150 PS benzinli,
  • 1.6 lt TDI 120 PS
  • 150 PS ve 240 PS’lik iki farklı güç seçeneğine sahip 2.0 lt TDI dizel

Yeni Passat 1.5 TSI 150 PS benzinli motoru, değişken Aktif Silindir Yönetimi (ACT) sistemine sahip. 1.500 dv/dk aralığında 250 Nm gücüdeki maksimum torka ulaşabiliyor.
Volkswagen, Passat’ın 1.6 TDI motoru ile dizel motorlu serisinin de başlangıcını yapıyor. Bu seri 7 ileri DSG ile satılacak. 250 Nm maksimum tork üreten bu motorla birlikte Passat, saatte 205 km azami hıza erişebiliyor.

Yeni Passat’ın en güçlüsü ise 2.0 TDI Evo, Maksimum tork değeri ise 360 Nm’ye kadar çıkıyor.

Dıştan bakınca değişiklikler farkediliyor mu?

Yeni Passat 2.0 lt TDI 4Motion’ın gücü nedir:

Yeni Passat4ın eskiden olduğu gibi en güçlüsü 240 hp’lik motora sahip 2.0 TDI versiyonu oldu. Bu Passat dört tekerlekten çekiş özelliğine sahip 4MOTION sistemine sahip.

Yüksek ve alçak basınçlı turbo şarjı bulunan çift turbo modül teknolojisiyle donatılmış olan motor, torkuyla da dikkati çekiyor. 1.750 ile 2.500 devir arasında 500 Nm maksimum tork üretebiliyor. Standart pakette 4MOTION dört çeker sistemi ve 7 ileri DSG bulunacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz