Türkiye Offroad şampiyonasına adını verdi

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından gerçekleştirilen, Türkiye Offroad Şampiyonası’nın isim sponsoru Petlas oldu. 7 yarıştan oluşan Petlas 2020 Türkiye Offroad Şampiyonası, Antalya’da başlayacak ve Kahramanmaraş’ta sona erecek.

TOSFED tarafından gerçekleştirilen; Antalya, Sinop, Ankara, Denizli, Sakarya, Karabük ve Kahramanmaraş etaplarından oluşan Petlas 2020 Türkiye Offroad Şampiyonası; en önemli otomobil sporu organizasyonları arasında yer alıyor.

Petlas Satış Direktörü Ahmet Candemir; “Türkiye’de Ar-Ge çalışmalarımızın ilham kaynağı, ülkemizin zorlu arazi, yol ve doğa koşullarıdır. Ar-Ge gücümüzle geçtiğimiz yıl start verdiğimiz Petlas Motorsport departmanımız ve yarış lastiği geliştirme programımız kapsamında; TOSFED ile farklı işbirliği çalışmaları yaptık. Şimdi bu işbirliklerini, bir adım daha ileri taşıyıp, Petlas 2020 Türkiye Offroad Şampiyonası’nın ismimizle anılacak olmasından gurur duyuyoruz.”

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı;“Petlas ile TOSFED Yıldızını Arıyor projesi çerçevesinde başlayan, ralli lastikleri geliştirilmesi ile devam eden işbirliğimizin; Türkiye Offroad Şampiyonası isim sponsorluğu ile büyüyerek gelişmesi bizleri oldukça mutlu etti. Yerli ve milli lastik markamız Petlas’ın çok kısa bir süre içinde yurt içinde ve yurt dışında global markalar ile rekabet eder seviyeye geldiğini görmek için TOSFED olarak tüm imkanlarımızı kullanacağız.”

Petlas; 110’dan fazla ülkeye ihracat yapıyor, 80 farklı desen ve 2500 farklı ebatta lastik üretiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz