Civic Sedan, 1.6 dizel otomatik ile Avrupa’ya açılıyor: İlk durak İngiltere

Honda’nın Avrupa’daki iki üretim ve montaj tesisinden biri loan Türkiye, yeni Civic Sedan modelindeki 1.6 dizel otomatik kombinasyonuyla Avrupa kapısını yeniden çalıyor. Honda’nın yeni Civic Sedan ile Avrupa’daki en büyük kozu otomobildeki farklı arka tasarım, sedan gövde ve 1.6 dizel motorla kombine 9 ileri otomatik şanzımanı olacak. Honda Civic Sedan 1.6 Dizel Otomatik ile Avrupa atağı başlıyor.

Ağustos ayında başlayacak yeni Civic Sedan 1.6 dizel-otomatik modellerinin ilk ihraç pazarlarından birisi markanın Avrupa merkezi İngiltere olacak. İngiltere ile birlikte araç İrlanda’da da satılmaya başlanacak. Ardından diğer Avrupa pazarlarının kapısı Civic Sedan için açılacak. Honda halen 30larda olan ihraç pazarlarını bu sayede yükselterek, 50 bin adetlik kapasitesini dolduracak.

120 hp güç ve 300 nm tork üreten 1.6 i-DTEC Honda motorunun yakıt tüketimi ortalamada 3.4 lt.

Honda Civic Sedan İngiltere’de 1.0 lt benzinli ve 1.6 dizel otomatik seçenekleriyle Saloon adıyla satılacak.

Türkiye’de üretilen Civic Sedan ile 50 bin adetlik kapasitesini doldurmak isteyen Honda, Avrupa pazarları için açılımını İngiltere ile başlatıyor. Yeni Civic Sedan, Saloon adıyla ağustos ayında İngiltere Honda showroomlarında yerini alacak.

Avrupa’da İngiltere4den sonra en çok Honda satılan ikinci ülke haline gelen Türkiye pazarında Civic Sedan ile en çok satan ilk 5 otomobil arasında da yerini alıyor.

Honda Civic Sedan 1.6 Dizel Otomatik fiyatı

İngiltere’de üretilen Civic HB modelinden biraz daha pahalı olması beklenen Civic Sedan’lar İngiltere’de üç silindirli 128 hp’lik 1.0 i-VTEC ve 1,6 i-DTEC dizel motorlarla kombine edilecek 6 ileri manuel veya 9 vitesli otomatik şanzıman ile satılacak. Aracın fiyatı henüz belli olmadı ama Avrupa fiyatının 23 bin eurodan başlayacağı tahmin ediliyor.

Arka bagaj alanındaki artı yükleme payı nedeniyle İngilizlerin daha çok tercih etmesi beklenen Civic Sedan, HB kardeşine göre arka tampon tasarımından dolayı öne çıkabilir bulunuyor.

Otomobil, İngiltere ile aynı tarihlerde İrlanda’da da satılmaya başlanacak.

Daha sonraki süreçte otomobilin diğer Avrupa ülkelerinde de satılacağı biliniyor.

Honda, Civic sedan modelini Türkiye’de 1.0, 1.5, 1.6 lt benzinli motorlar ve 1.6 lt dizel motor seçeneğiyle üretiyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz