Turizmdeki tecrübe yeni modellere kapı araladı

 

 

Ticari araç ve otobüs üreticisi Anadolu Isuzu, 9,5 metre sınıfındaki yeni otobüsü Visigo'yu ve yenilenen Novo küçük otobüs serisini satışa sundu. Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, turizm sektöründe artan talebin uzun yıllara dayalı üretim tecrübesiyle bir araya getirilerek iki ürünün pazara sunulduğunu söyledi. Otomotiv sektörünün ihracat, üretim ve istihdam açısından ülke ekonomisine katkısına vurgu yapan Arıkan, geliştirilen iki aracın pazardan gelen ihtiyaç ve tavsiyeler dikkate alınarak Türkiye'de bulunan Ar-Ge tesislerinde geliştirildiğini kaydetti. Arıkan, iki otobüsün yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da kendi alanlarında öne çıkacağını dile getirdi. 

     Yeni geliştirilen araçların petrol ve enerji konusundaki hassasiyetler dikkate alınarak daha az yakıt tüketen motorlarla yola çıktığını belirten Arıkan, şunları söyledi: "Güvenliğin ön planda tutulduğu Visigo'da bulunan, ön ve arka disk frenler, çift devreli otomatik ayarlı ABS'li tam havalı fren sistemi, yardımcı egzoz freni, motor odası yangın algılama ve ikaz sistemi ile yolculuklar daha güvenli hale gelirken 250 litrelik yakıt tankı kapasitesi ise tek seferde daha çok yakıt alarak kullanıcısına kolaylık sağlayacak. Novo serisi otobüste ise kullanılan ön ve arka disk fren sistemi güvenliği daha da üst seviyeye taşıyor. Novo Lux ve Novo Ultra'da yan aynalarda ısıtma, ön ve arka kapı uzaktan kumanda sistemi standart olarak sunuluyor."  

Şirketin Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay da Visigo'nun Turkuaz modeli gibi turizm sektörünün parlayan araçları olmaya aday olduğunu dile getirdi. 

ABDULKADİR CEMBEKLİ-Zaman-İSTANBUL

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz