Tüm Mazda’lar bir arada! Jinba Ittai ruhu Frankfurt’ta

67’inci Frankfurt Otomobil Fuarı, 12 Eylül’de düzenlenen basın gösterimi ile birlikte kapılarını açtı. İki gün süren basın gösteriminin ardından fuar, otomobil severleri de ağırlamaya başladı. Fuara katılan otomobil üreticileri, Avrupalı alıcılar için geliştirdiği birbirinden yeni modellerini 24 Eylül gününe kadar sergileyecek. Bu üreticilerden biri de Japon Mazda. Mazda, 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’na bu yıl tam kadro çıktı.

Tüm Avrupa model yelpazesini fuarda sergileyen Mazda’nın standında son model SKYACTIV-G 2.5 motora sahip yepyeni Mazda CX-5’i de görmek mümkün. Mazda’nın, artık güçlü yüksek sıkıştırmalı benzinli motorunda yeni silindir deaktivasyon sistemini de sunduğu hatırlatalım. Hafif yük durumlarında (örneğin sabit hızda seyir) motorun dört silindirinden ikisini pürüzsüz biçimde kapatmak için valf hareketini kontrol ederek çalışan sistem, pompa kayıplarını azaltarak yakıt ekonomisini önemli biçimde azaltıyor.

CX-5’e, Frankfurt’ta, Mazda CX-3, Mazda2 supermini, Mazda3 kompakt, amiral gemisi Mazda6 ve yumuşak tavan veya üstü açılır fastback RF seçenekleriyle “ND” Mazda MX-5 de eşlik ediyor.

Hepsi Mazda’nın ödüllü KODO tasarımıyla bezenmiş olan araçlarda şirketin performans, verimlilik ve güvenliğe kararlılıkla yeni bir yaklaşım getiren güç aktarım sistemi, platformlar ve diğer yenilikler serisi SKYACTIV Teknolojisi bulunuyor.

Mazda’nın hedefi: Jinba Ittai 

Mazda modelerinde Jinba Ittai felsefesini benimsiyor. ‘Tek vücut olmuş at ve binicisi’ anlamına gelen bu terimi Mazda kendine uyarlamış ve araç ve sürücünün tek vücut olduğu hissini sunma hedefini benimsemiş.

Kökeni 1989’da piyasaya sunulan MX-5’e dayanan Jinba Ittai, o günden beri Mazda’da pek çok gelişimin kaynağı oldu. Bunun örneklerine, her aracın her yönüyle sürücü ve yolcular için mümkün olan en iyi deneyimi sunması amaçlanarak üretildiği insan merkezli şirket felsefesinde rastlamak mümkün.

2017 Frankfurt Fuarı açıldı! İşte objektifimize takılanlar…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz