Toyota’nın Corolla ile Avrupa’yı fetih planı

Toyota’nın Corolla modeli dünyanın en fazla satılan modeli unvanını taşıyor. Ancak bu çok satılan modelin Avrupa gibi önemli bir pazarda pek de varlık gösterdiği söylenemez. 2015 yılında tüm dünyada 1.3 milyon adet gibi satışa ulaşan Toyota Corolla, Avrupa’da ise en fazla satılan modeller arasında yer almıyor. Buna karşılık en iyi satışlardan birini aynı zamanda üretiminin de yapıldığı Türkiye’de gerçekleştiriyor.

Şimdi Toyota, Corolla’nın Avrupa pazarlarında söz sahibi olabilmesi için tasarımda ve donanımda bir dizi değişikliğe gidiyor.

Auris’teki makyajın ön tasarımda Corolla’ya uyarlanması öngörülürken, ön tasarımın güncellenmesi plan dahilinde yer alıyor. Ayrıca Avrupa’da satılacak Corolla modellerinde Toyota Safety Sense güvenlik paketi de standart olacak.

 

 

Corolla’nın Evrimi

 
Yaza yola çıkacak

Toyota’nın Türkiye’de segmentinin filo hariç en çok satan modeli olan Corolla, 2017 model yılı için yenileniyor. 11’inci nesli 150’den fazla ülkeye satılan ve Toyota satışlarının yüzde 20’sini oluşturan Corolla’nın yenilenen dış tasarımında küçültülmüş ön ızgara, büyük alt ızgarayla bütünleşen ön tampon ve yeni LED farlar dikkat çekiyor. Kapı kolları krom kaplanan otomobilin, arkasında LED farlara yer veriliyor.

 

Toyota Corolla 2016 foto galeri

 

16 ve 17 inçlik alaşım jant seçeneklerinin bulunduğu Corolla’da, dokuz farklı renk seçeneği sunulacak.
Kaputunun altında herhangi bir değişiklik yapılmayan yeni Corolla’da, tüm yeni Toyota’larda olduğu gibi Şerit Takip Sistemi, Çarpışma Önleme Sistemi, Trafik İşaretlerini Tanıma Sistemi ve otomatik uzun far gibi güvenlik donanımlarını içinde barındıran Toyota Safety Sense Sistemi bulunacak.

Toyota yenilenen Corolla’nın satışına Avrupa’da önümüzdeki yaz başlayacak.

 

2023 hedefi 100 bin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz