Toyota’dan 2015 sonuna kadar 16 yeni hibrit

 

 

2013 Frankfurt Motor Show’da hibrit teknolojisinin son ürünleriyle yerini alacak.

Toyota standında yakıt tüketimi konusunda iddialı hibrit teknolojisinin performansta geldiği son nokta sergilenecek ve Yaris Hybrid-R konseptinin dünya prömiyeri gerçekleştirilecek.

Ayrıca Toyota’nın nihai hedef olarak belirlediği yakıt hücreli hibrit araç teknolojisinde ulaştığı teknoloji de gösterilecek.

Toyota bugün 23 farklı modeliyle 80 ülkede 5 milyon 500 hibrit araç satıyor. 16 yıl boyunca satışı gerçekleşen 5 milyon 500 hibrit otomobil ile diğer otomobillere göre 12 milyar litre yakıt tasarrufu sağlanırken, 34 milyon ton CO2 salımının da önüne geçildi.

Toyota, 2015 yılsonuna kadar 16 yeni ve yenilenmiş hibrit model satışa sunacak.

 

Yaris Hybrid-R Konsepti

Dünyaya ilk kez Frankfurt Motor Show’da  gösterilecek olan Toyota Yaris Hybrid-R konsepti, heyecan veren bir yarış ve şehir otomobili örneği olarak takdim edilecek. Yaris Hybrid-R konsepti 1,6 lt global yarış motoru (GRE) ile birlikte çalışan yüksek güce sahip iki elektrik motoru ve 4 tekerden çekiş imkanı veriyor. TS030 hibrit yarış otomobilinde olduğu gibi fren sırasında depolanan enerji ile hızla şarj edilebilen Yaris Hybrid-R konsept, hız ve yüksek enerji yoğunluğu konusunda da spor bir otomobile uygun teknolojiye sahip. 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz