İki bin beygirlik Land Cruiser çölde gazladı

0

Her yıl Amerika Birleşik Devletleri’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen SEMA Show, tüm dünyada markalar tarafından geliştirilen modifiyeli araçlar için önemli bir adres olmaya devam ediyor. Ana teması modifiyeli araçlar olan otomobil fuarında markalar, özel olarak geliştirdikleri yeni modellerini otomobil severlerle buluşturuyor.

Bu önemli buluşma noktasında modifiyeli araçlarını sergileyen markalardan biri de Toyota oldu.

Japon devi yapılan tuning çalışmalarıyla gücü 2.000 HP’ye çıkarılan Land Cruiser modeliyle dikkatleri üzerine çekti. Bu güçlü Land Cruiser’ın namını fuarın dışına taşımak isteyen Toyota yeni bir adımla, ‘Dünyanın en hızlı SUV’u ünvanını Land  Cruiser’a kazandırdı.

Toyota’nın eski NASCAR pilotu Carl Edwards ve 2.000 beygirlik Toyota Land Cruise

Toyota’nın eski NASCAR pilotu Carl Edwards, 5.7 litrelik V8 motoru 2.000 beygir güç üreten Land Cruiser’ın direksiyonuna geçti. Land Speed Cruiser ile Kaliforniya’daki Mojave Air and Space Port’ta gazlayan Edwards saatte 370 kilometre hıza çıkarak yeni bir rekor kırdı. Önceki rekor sahibinden 30 km/s daha hızlı yol alan Carl Edwards ile Land Cruiser, ‘Dünyanın en hızlı SUV’u oldu.

Bu arada hemen hatırlatalım, Toyota’nın özel olarak geliştirdiği Land Cruiser modeli seri üretimde değil. Ve Toyota’nın 2.000 beygirlik başka bir Land Cruiser üretme planı şimdilik yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here