Toyota ve Lexus Türkiye’de yeni atamalar

Türkiye’de ALJ Grubu tarafından temsil edilen Toyota ve Lexus markalarında atamalar gerçekleşti. Herkes İçin Mobilite vizyonu ile şekillenen Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., CEO’su Ali Haydar Bozkurt’un ekibinde; elektrikli modelleri kapsayarak genişleyen ürün gamı ve dinamik pazar koşulları kapsamında yeni bir yapılanma gerçekleştirildi.

Organizasyonel yapılanma kapsamında, 2016 yılından bu yana Pazarlama Direktörü olarak görev yapan Barış Erdim; Satış Direktörü olarak atandı. Toyota Türkiye’nin yeni Pazarlama Direktörü ise Özge Zengil oldu. Lexus Türkiye’deki yeni yapılanma ile birlikte Lexus Operasyonlar Direktörlüğü görevine Murat Ertuğrul getirildi. Bu yapılanma kapsamında 6 yıldır Lexus Operasyonlar Direktörlüğü görevini gerçekleştiren Selim Okutur; bayrağı Murat Ertuğrul’a devretti. Selim Okutur, Toyota Türkiye’deki Kurumsal İlişkiler Direktörlüğü görevine devam edecek. Aynı zamanda Toyota ve ALJ Türkiye’nin “Elektromobilite ve Sürdürülebilirlik” alanları yönetiminde de yer alacak.

Özge Zengil kimdir?

2003 yılında İTÜ Makine Mühendisliğinden mezun olan Özge Zengil, New York Üniversitesi’nde MBA İşletme Master’ını tamamladı. 2008 yılından bu yana Toyota Türkiye’de Pazarlama Ürün ve Stratejik Planlama Bölümü’nde görev alıyordu. Türkiye’de ağır ticari pazarında ürün bölümü deneyimine de sahip olan Özge Zengil, evli ve bir kız çocuğu annesi.

Murat Ertuğrul kimdir?

2013 yılından bu yana Toyota Türkiye Satış Bölge Müdürlüğü, Filo ve Özel Satışlar Müdürlüğü; Bayi Satış Operasyonları Müdürlüğü gibi farklı görevler üstlenen Ertuğrul; 15 yıldır otomotiv sektöründe Bayi Geliştirme ve Satış alanlarında farklı alanlarda çalıştı. Bilkent Üniversitesi İşletme Mezunu olan Murat Ertuğrul, 1982 yılı Ankara doğumlu ve aynı zamanda evli ve 1 çocuk babası.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz