Toyota Türkiye’den 16 bin araca kontrol amaçlı geri çağırma

 

Otomotoiv devlerinin bazı modellerini geri çağırma operaszyonları devam ediyor. ABD'de çok sık yaşanan bu durum, Türkiye'de de nadiren de olsa gerçekleşiyor.

İşte bunlardan biri daha gerçekleşiyor.

Dünyanın en büyük markası, Türkiye'de satışını yaptığı 16 bin aracı kontrol amaçlı servislere geri çağırdığını duyurdu.

Toyota Türkiye, Avrupa ve ABD'de her zaman yaşanan Türkiye'de ise pek sık karşılaşılmayan bir tavır sergileyerek, tüketicilere yönelik bir geri çağırma açıklaması yaptı.

Japon dev, yaptığı açıklamada bazı araçlarıdnda yaşanan ön yolcu hava yastığı kontrolü ve iyileştirmesi için düzenlediği geri çağırma kampanyasını duyurdu.

İşte Toyota'nın o açıklaması:

"Müşteri memnuniyeti önceliğiyle hareket eden Toyota, bazı araçlarındaki ön yolcu hava yastığı kontrolü ve iyileştirmesine yönelik önlem amaçlı global bir servis kampanyası düzenlemektedir. Ön yolcu hava yastığı üretiminde hatalı parça olabileceği şüphesiyle yapılan kampanya, bir kaza sonucu hava yastığının patlaması sırasında oluşabilecek ısı ve yaralanma riskini azaltmaya yönelik gerçekleştirilmektedir.

Türkiye’de bugüne kadar tarafımıza ulaşan herhangi bir şikayet bulunmamaktadır. Ülkemizde, yaklaşık 16 bin adet araca yönelik olarak gerçekleştirilecek olan kampanya kapsamında 2000-2004 yılları arasından üretilen (9-13 yaş aralığında) farklı model araçlar yeralmaktadır.

 

Toyota, tamamen önleyici nitelikte olan bu kampanya için müşterilerini en kısa zamanda yetkili servislerine davet edecektir. Yaklaşık 2 saat sürecek olan işlemler ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir.

 

Müşterilerimizin yaşayabileceği hassasiyet için üzüntülerimizi iletir, kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

Saygılarımızla

 

Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş"

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz