Toyota Türkiye fabrikası COVİD 19 için ara veriyor

Toyota Türkiye C-HR ve Corolla üretimine ara veriyor.

Avrupa’da hemen hemen tüm fabrikaların üretim durdurma kararını ardından Türkiye’de bulunan Toyota fabrikası, üretim faaliyetini 21 Mart-5 Nisan tarihleri arası durdurma kararı aldı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (COVID-19) salgını ile ilgili çalışanlarının sağlığına yönelik tedbirler kapsamında Sakarya’da bulunan fabrikada bu kararı alan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye; Sağlık Bakanlığının kamuoyuna duyurduğu koronavirüsün yayılmaması yönündeki tavsiyeleri doğrultusunda, iş ve toplumsal sağlığı desteklemek amacıyla tedbirler almaya devam ediyor.

Bu kapsamda iş güvenliği kültürünü benimsediğini ve bunu kurumsal bir değer olarak gördüğünü ifade eden Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye; çalışanlarının sağlığını güvence altına almak için 21 Mart-5 Nisan tarihleri arasında 2 hafta süreyle üretime ara veriyor.

Üretim ve ihracat performansıyla Türk otomotivinde öncü şirketlerden biri olan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye; belirtilen süre sonunda oluşacak durumu gözden geçirerek üretim faaliyetlerini sürdürmeyi hedefliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz