Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye C-HR ile en iyi fabrika seçildi

Toyota Türkiye C-HR ve Corolla üretimine ara veriyor.

Corolla Sedan ve C-HR modellerinin Türkiye ve dünya için üretimini yapan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye (TOST-TMMT); JD Power tarafından Avrupa ve Afrika bölgesindeki en iyi fabrika olarak belirlendi. Bu nedenle “Golden Plant” ödülüne hak kazandı.

Amerikalı bağımsız araştırma şirketi JD Power, Amerikan otomotiv pazarında satılan araçları değerlendiren Initial Quality Study (IQS) araştırmasının sonuçlarını açıkladı. TOST (TMMT) , C-HR modeli ile Avrupa ve Afrika bölgesinin en iyi fabrikası oldu.

C-HR kullanan müşterilerle yapılan IQS araştırmasında kullanıcıların ilk üç aylık deneyimlerinin ardından görüşlerini değerlendirildi.

Bu yılki IQS değerlendirmesine göre, Avrupa ve Afrika bölgesinde üretilmiş tüm araçlar içinde kalite açısından en iyi araç Toyota C-HR olarak belirlendi.

Toyota’nın Avrupa ve Afrika’da ürettiği en kaliteli otomobili C-HR olarak belirlendi.

Örnekleme ile seçilen müşterilerin görüşleri sonucunda kalite performansı en iyi olan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, birinci sırada yer aldı.

 

 

 

 

Üretimin geldiği noktayı gösteriyor

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Toshihiko Kudo,“Hem Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye hem de ülkemiz adına önemli bir başarı elde ettik. Bu başarı, Türkiye’deki otomotiv sektörünün geldiği noktayı göstermesi bakımından önemli bir anlam taşıyor. Bütün çalışanlarımıza ve tedarikçilerimize değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçteki hedefimiz sadece Avrupa ve Afrika bölgesinde değil, tüm dünyadaki en iyi üretim tesisi olup bu pozisyonu istikrarlı ve güçlü bir şekilde korumak olacaktır” dedi.

Türkiye’nin en büyük 2. ihracatçısı olan ve üretiminin yüzde 90’ını dünyanın 148 ülkesine ihraç eden Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, halen 5500 kişilik istihdamı ve 2.1 milyar $ değerinde toplam yatırımı ile Sakarya ve Türkiye’ye katkı sağlamaya devam ediyor.

 

Toyota C-HR sahipleri için sevindirici olan bu habere bir de C-HR GR versiyon ekleneceğini de öğrenmek isterseniz linke göz atabilirsiniz.

B yılın başında makyajlı haliyle Türkiye’de de satışa çıkan Türkiye’de üretilen ilk hibrit SUV ünvanına sahip olan C-HR, markanın da övünç kaynağı olmaya devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz