Toyota Prius’a şehirli versiyon: C

Yıllardır yolda olan Toyota’nın hibrit modellerinin öncüsü sayılan Prius yenilendi. Toyota ailesinde yer alan hibrid modeller Auris, C-HR ve Rav 4 listesine Prius modeli de eklendi.

 

 

Prius C adı verilen aracın “C” harfi “City” yani şehir kelimesini ifade ediyor. Bu yeni ve donanımlı model şehir içi kullanımı referans alınarak geliştirilmiş.

Eski Prius’ta ki tuhaf arka tasarımı her yerde kendini fark ettirerek aklımıza “hibrid otomobiller normal olamayacak mı ?” sorusunu getirirdi. Yeni Prius ise gayet güncel çizgiler ile birlikte oldukça güzel ve yenilikçi bir tasarımla ortaya çıktı.

3 parçalı hava girişine sahip ön tampon ve ön tamponun altında konumlanan karter korumasını andıran gri parça güçlü bir karakterin yansımaları.

3 farklı radyustan oluşan ve sanki dalgalanan bir bayrak efekti gibi görünen motor kaputu ile birlikte nerdeyse ön cama kadar uzanan çok büyük farlara sahip Prius C, yollara farklı bir tarz getirecek hissi uyandırıyor.

Ön tarafta yuvarlak hatlara sahip olan aracın yan taraflarında çamurluk üzerinde siyah çamurluk dodikleri ile bu tasarımı korurken, arka kapının sert ve keskin çizgiler ile bitmesi ve C sütünunda bunu desteklemesi ile oldukça farklı iki tasarımı birleştirmiş gibi görünüyor.

Aracın çok sayıdaki donanımından bazılarını listelemek gerekirse:
* Toyota Güvenlik Sense C (TSS-C)
* Ön Çarpışma Sistemi (PCS)
* Yol Ayrımı Uyarısı LDA
* Standart otomatik acil fren sistemi (NHTSA)
* 0,29 sürtünme katsayısı
* LED projektör farlar ve LED Stop lambaları
* Kırmızı, mavi ve mandalina damlası sofistike renkler
* 15 inç 8 kollu alaşım jantlar
* Nikel-metal hidrit pil
* DC-DC dönüştürücü ve yükseltici dönüştürücü

Araç içi donanım detayları da eklenince liste uzayıp devam ediyor. Toyota’dan gelen daha fazla detaylar ile Prius C’yi takip etmeye devam edeceğiz.

Toyota Türkiye, markanın diğer tüm hibrit modellerinin satışını gerçekleştiriyor. Toyota Prius C’nin gelişi içinse herhangi bir açıklama yapılmadı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz