Toyota garanti süresi ne kadar?

toyota garanti süresi ne kadar

Otomobil satın alındığında merak edilen en önemli konulardan biri de garanti süresi. Yüksek fiyat etiketleriyle satın alınan otomobillerin, markalar tarafından sağlanan satış sonrası hizmetleri de satın alma kararında önemli bir rol oynuyor. Müşteri memnuniyetini de göz önünde tutan markalar, garanti süreleriyle ilgili zaman zaman güncelleme yapıyor. Bu güncellemeyi yapan markalardan biri de Toyota Türkiye oldu. Peki, Toyota garanti süresi ne kadar?

Nisan 2021 otomobil kampanyaları

Toyota garanti süresi ne kadar?

Toyota, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak yeni bir karar aldı. Şirket, tüm modellerindeki Toyota Garanti Sistemi’ni 5 yıl/150 bin kilometreye çıkardı.

Geçtiğimiz ay hafif ticari araç segmentine sunulan Toyota Proace City ile başlayan uzatılmış “Toyota Garanti Sistemi” 24 Mart tarihinden itibaren satışı gerçekleşen tüm modelleri kapsıyor.

toyota proace city

Toyota Proace City: İkisi birarada, hem ticari hem özel araç

Toyota bunun yanında ayrıca “Garanti Spesiyal” ile de garanti uygulamalarında farkını ortaya koyuyor. Bu sisteme göre Toyota kullanıcıları, 5 yıl/150 bin kilometrelik Toyota Garanti Sistemi’nin süresi dolmadan önce araçlarının motor, şanzıman ve diferansiyel komponenetleri için garanti süresini 2 yıl ve sınırsız kilometre olarak uzatabilecekler. 1600 cc’ye kadar olan modeller ve tüm hibritler için 960 TL, 1600 cc üzeri binek otomobiller, Hilux ve Proace City için 1.110 TL ve SUV modeller için 1.320 TL ödeyerek “Garanti Spesiyal” sistemine dahil olanlar bu süre ve sınırsız kilometre kapsamında araçlarının motor, diferansiyel ve şanzımanlarını garanti altına almış olacaklar.

Toyota, devreye aldığı yeni “Toyota Garanti Sistemi” uygulaması hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenleri Türkiye’ye yayılmış Toyota Plazalara bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz