Toyota bu SUV’la şehre hakim olacak

0

 

Yeni tasarımıyla daha da etkileyici bir tasarıma kavuşan Toyota Land Cruiser V8, yüksek off-road performansıyla Toyota’nın 60 yıllık bilgi birikimini ve deneyimi ortaya koymaya devam ediyor. Çoklu Arazi Seçimi (MTS) ile 5 ayrı arazi modu bulunan Land Cruiser V8, Çoklu Arazi Monitörü’nden çevreyi farklı kamera açılarından izlemeye olanak veriyor. Yeni Land Cruiser V8, arazide sürüş hakimiyetine olanak veren Arazi Kullanımı Destek Sistemini (Crawl Control) dünyada ilk defa Off-road dönüş desteği özelliğiyle donatarak 3 noktalı dönüşlerin gerektiği dar dönüşlerde sürüş hakimiyetini artırmak için tasarlandı.

Yeni ön panjuru ve tamponuyla birlikte yeni ön sis lambaları, entegre sinyal lambaları, kameralı yan aynaları, krom yan çıtaları ve18 inçlik alüminyum alaşımlı jantları bulunan Land Cruiser V8’in  kokpitinde bulunan çoklu bilgi ekranı, zorlu şartlarda yol almayı sağlamak için tüm verileri sürücüye ulaştırıyor. Çoklu arazi seçimiyle içinde bulunulan ortama göre en iyi sürüş modunu otomatik olarak belirleyen Land Cruiser V8 arazi şartlarında olduğu kadar kent yollarında da sürüşü kolaylaştırıyor.

Land Cruiser V8, 6 ileri otomatik şanzıman ve 4,5 litrelik dizel motoru ile 100 kilometrede 9,5 litre yakıt tüketimi sunuyor. Toyota ürün gamında en güçlü motorlardan biri olan, asfaltta olduğu kadar arazide de yüksek sürüş performansı sunan 4.5 t. V8 motor, 100 kilometreye 8.9 saniyede ulaşıyor.

Yenilenen Toyota Land Cruiser V8, 164 bin 900 Euro + 9 bin 107 TL fiyatıyla Toyota Plazalarda satışa sunuluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here