TOSFED başkanlığına ikinci aday Metin Çeker açıklama yaptı

 

 

Temmuz başında yapılması planlanan Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanlığı için ikinci aday Metin Çeker oldu.

 

Otomotiv endüstrisinde, Türkiye’nin söz sahibi bir ülke olduğunu vurgulayan Metin Çeker, markaları sporun içine daha fazla çekmeyi amaçladığını ifade etti.

 

Çeker, TOSFED Federasyon Başkanlığı seçimini kazanması durumunda “Öncelikli olarak sektörü bütünleştirmeyi amaçladığını” belirterek , yeni dönem yöneticilik yaklaşımını şöyle özetliyor:: “Kırgınlık ve küskünlükleri gidererek, tüm branşlarda sporumuzu ileriye götürmek, medya ve seyirci ilgisini artırmak istiyoruz. Türkiye’deki organizasyonların kalitesi dünya standartları seviyesinde icra edilmektedir. Kulüpler ve gönüllü görevlilerin desteklenmesi ile çok daha iyi noktalara kolaylıkla ulaşabileceğimiz bir altyapıya sahibiz. Yurt sathında bu gelişimi yayarak daha çok kitlelere sporumuzu götürmeyi hedefliyoruz.”

Çeker’in 1976 yılında ralli ile başlayan aktif sporculuk hayatı, 1992 yılına kadar devam etti.

Formula 1 yarış direktörü süper lisansına sahip olan Çeker ayrıca, WRC Dünya Ralli Şampiyonası Türkiye Yarışı’nın 5 kez direktörlüğünü yaptı.

2012 yılı sonunda profesyonel olarak yaptığı TOSFED Spor Kurulu Başkanlığı’ndan ayrılan Çeker, İntercity İstanbul Park Sportif Direktörlüğü görevini yürütüyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz