TOSFED’de ikinci Yazıcı dönemi

TOSFED yeni yönetimini belirledi.

TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı başkanlığa devam dedi. TOSFED’de ikinci Yazıcı dönemi.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun (TOSFED), 4. Olağan Genel Kurulu 12 Kasım 2016 Cumartesi günü Ankara’da gerçekleştirildi. 200 delegeden 116’sının katılımı ile düzenlenen genel kurul sonucunda, Olağanüstü Genel Kurul ile başkanlık görevine seçilen Serkan Yazıcı, 11 aylık dönemin ardından seçime tek aday olarak girdi.

TOSFED'İn 4 yıllık başkanı Serkan Yazıcı oldu.
TOSFED’İn 4 yıllık başkanı Serkan Yazıcı oldu.

TOSFED Başkan Vekili Eren Üçlertoprağı’nın açılış konuşması ile başlayan genel kurul sonucunda Serkan Yazıcı, yeniden 4 yıllığına başkanlık görevine seçildi. Eren Üçlertoprağı, Onur Sürmeli, Ömer Tolon, Nisa Bozkurt Ersoy yönetim kurulu üyeliğine devam ederken Hayri Çavuşoğlu, Recep Tezcan ve Orhan Birdal da yönetim kuruluna seçilen yeni isimler oldular.

TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı seçimli genel kurul sonrasında yaptığı konuşmada “Önümüzdeki dönemde mutlaka sporcu odaklı bir federasyon olmamız gerekiyor. Mesela; Belçika Otomobil Sporları Federasyonu’nun 7 milyon dolar yıllık bütçesi var ve hiçbir organizasyon için para harcamıyor sadece sporcu yetiştiriyorlar. Bunun sonucunda da en başarılı otomobil sporcuları arasında Belçikalı isimler görüyorsunuz ve sportif başarıları ile bu paranın kat kat üstünü ülkelerine kazandırıyorlar. Biz de kardeş spor dalımız motosiklette Kenan Sofuoğlu örneğinde olduğu gibi, artık sporculara yatırım yapmalıyız. Bir Türk sporcunun uluslararası alanda aldığı bir başarı, on tane organizasyona bedel. Ayrıca tesisleşmeye ağırlık vermek de, yol haritamızdaki en önemli noktalardan birisi. Tesisler olmazsa sporcu geliştirmek de zor ve bu konuda çalışmalara başladık bile. Önümüzdeki dönemde, organizatör kulüplere bu yıl olduğu gibi destek olmaya devam edeceğiz. Sporculara desteğimiz de devam edecek ve görevlilerimizin eğitim seminerleri ile güvenlik konularında da daha çok önem vererek çalışacağız. ” açıklamasını yaptı.

Hatırlanacağı gibi 15 Temmuz FETÖcü darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yazıcı ailesinin Marmaris’teki tatil köyünde bulunuyordu. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz