TOFAŞ’ta yeni yapılanma

Fiat ile Chrysler’in global entegrasyon sürecine paralel olarak Tofaş’ın bünyesine Jeep markası da ekleniyor.

Türkiye’de temsil ettiği 5 markayla başarılı bir performans sergileyen Tofaş, Alfa Romeo, Lancia ve Jeep markalarının yönetimini ‘Premium Markalar’ çatısı altında yeniden yapılandırıyor. Bu süreç doğrultusunda, Premium Markalar’ın yeniden yapılanmasının yönetimini 1 Ocak 2012 tarihi itibariyle Uğur İrfanoğlu üstlenecek; eş zamanlı olarak Chrysler Jeep Tic. A.Ş.’nin yasal faaliyet süresi tamamlanana kadar Genel Müdürlük görevini sürdürecek.

Alfa Romeo ve Lancia Marka Direktörlüğü’nü yürüten Arzu Çolakoğlu, Tofaş Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevine getirildi. Başta Tofaş olmak üzere otomotiv sektöründe çeşitli kademelerde yönetici olarak görev yapan Arzu Çolakoğlu, 1 Ocak 2012 tarihi itibariyle yeni görevine başlayacaktır.

Uğur İrfanoğlu

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü mezunu olan Uğur İrfanoğlu, otomotiv sektöründeki kariyerine 1988 yılında Mercedes-Benz Türk A.Ş.’de Otomobil Satış Yöneticisi olarak başladı.  Mercedes-Benz Türk A.Ş.’de 12 yıl yönetici olarak görev yapan İrfanoğlu, 2000 yılında ise Chrysler Jeep Tic. A.Ş. Satış Pazarlama Müdürü olarak atandı. 2004 yılından itibaren de  Chrysler Jeep Tic. A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürüten İrfanoğlu, 1 Ocak 2012 tarihi itibariyle Tofaş’ta Premium Markalar’ın yönetimini de üstlenecek.

Arzu Çolakoğlu

İstanbul Üniversitesi İngilizce Ekonomi Bölümü mezunu olan Arzu Çolakoğlu, profesyonel çalışma hayatına 1995 yılında Doğuş Otomotiv’de başladı. Doğuş Otomotiv Planlama ve Lojistik Müdürlüğü, Doğuş Otomotiv Ticari Araçlar Pazarlama Müdürlüğü ve Doğuş Oto Planlama Koordinatörlüğü görevlerini yürüten Çolakoğlu, 2005 yılında ise Tofaş’ta Alfa Romeo Pazarlama Müdürü olarak atandı. Tofaş’ta 2008 yılından itibaren Alfa Romeo ve Lancia Marka Direktörlüğü’nü yürüten Çolakoğlu, 1 Ocak 2012 tarihi itibariyle de Tofaş Kurumsal İletişim Direktörü olarak yeni görevine başlayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz