TOFAŞ’a iyi haber. Altavilla 2 yılda 5 model çıkaracaklarını açıkladı!

İtalyan otomobil üreticisi Fiat, Çarşamba günü yaptığı açıklamayla önümüzdeki 2 yıl içerisinde Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki kârlı günlerine dönebilmek için 5 yeni modelle atağa kalkmaya hazırlandığını duyurdu.

İtalya'nın güçül ve güvenilir gazetelerinden Corriere della Serra ile bir röpürtaj yapan  Fiat Avrupa-Ortadoğu-Afrika operasyonlarının başındaki isim Alfredo Altavilla, yeni modellerin dördünün 500 ailesinin yeni üyesi olacağını; bir modelin ise Panda’nın yeni bir versiyonu olacağını açıkladı.

Fiat’ın DNA’sında olan premium segmentte konumlanabilmek için ufak değişikliklere gidileceğini belirten Altavilla, “Bunu yapabilmek için 500 ve Panda gibi iki başarılı aileyi kullanacağız” dedi.

Son olarak yeni Panda’nın büyük SUV otomobillerle yarışabilmek için off-road tipi bir karaktere sahip yeni modelinin olacağına değinen Altavilla, beş yeni modelin hangi fabrikalarda üretileceğine açıklık getirmedi.

 

TOFAŞ CEO'SU HABER BEKLEDİKLERİNİ SÖYLEMİŞTİ

Bu arada Tofaş CEO'su Kamil Başaran, bu yılın ilk ayında yaptığı bir basın toplantısında gazetecilere bu yıl 2015 yılında pazara sunulacak 2 model üzerinde çalıştıklarını ama kesin kararın yaz aylarında verileceğini söylemişti.

Temmuz ayı sonuna kadar açıklanması beklenen bu karar, daha sonra sonbahara kalmıştı.

Altavilla'nın Corrierra Della Serra gazetesine yaptığı açıklama ile 2 yıl içinde pazara sunulacak 5 modelin üretimi kesinleşti. Şimdi muhtemelen bir kaç vakit içinde TOFAŞ bir toplantı ile Türkiye'de üretilecek olanların hangileri olacağını açıklayacak.

Beklenti Panda'nın SUV versiyonunun TOFAŞ Bursa tesislerinde üretilecek olması yönünde. Tofaş, aynı tarihlerde piyasaya çıkmaya yönelik yeni bir B-C sedan otomobil çalışmasını da sürdürüyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz