Tofaş korona için kabin üretti, BiTaksi ile yola çıkardı

BiTaksi ve Fiat, Yeni Tip Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı güçlerini birleştiriyor. Böylece Türkiye’nin En çok satılan modeli Fiat Egea’ya yerleştirilen kabin ile; Türkiye’deki ilk ‘Kabinli Taksi’ projesi hayata geçirildi.

Proje kapsamında, hem yolcu hem de sürücülere güvenli ve izole yolculuk imkanı sağlanıyor. Tofaş Ar-Ge Merkezi’nde, sürücüleri ve yolcuları virüsten koruyacak özel bir izolasyon sistemi geliştirildi.

Kabinli Fiat Egea aracın sürücü ve yolcu bölümlerini birbirinden tamamen ayıran panel, bağımsız hava filtreleriyle destekleniyor. Böylece, klima sistemindeki hava alışverişi de filtrelenmiş oluyor. Kullanılan filtre, 0,05 mikron boyutunda mikroorganizmaları ve partikülleri tutabildiğinden, 0,10 mikron boyuta sahip Covid-19 virüsünün de geçişine engel oluyor. Üzerindeki aktif karbon ve organik katmanlar sayesinde de alerjen ve mikroorganizmaların geçiş riskini en aza indirmiş oluyor.

BiTaksi’nin online ödeme seçeneği sistemi ile kullanıcılar, bireysel teması sıfıra indiriyor. Müşteriler, BiTaksi ana ekranındaki, ‘Kabinli’ seçeneği üzerinden ‘BiTaksi Gönder’e tıkladıklarında en yakındaki Kabinli Fiat Egea ile seyahat edebilecek.

Proje çerçevesinde yolcular, BiTaksi uygulamasının ana ekranından, ‘Kabinli’ seçeneğini seçtiklerinde ve ‘BiTaksi Gönder’e tıkladıklarında en yakındaki Kabinli Taksi yolculara ulaşacak. Kabinli Taksi ile ilgili detaylı bilgiye ana ekranda bulunan (i) simgesinden ulaşılabilecek. Üstelik ‘Kabinli Taksi’lerin sarı klasik taksiler ile herhangi bir fiyat farkı bulunmuyor. İçinde Fiat Egea modeli de bulunan 100 araç bugün itibarıyla İstanbul’da hizmete başladı.


Aracını Kabinli Taksi’ye çevirmek isteyenler yetkili servise gidecek

BiTaksi’nin Ataşehir ve Kağıthane’de bulunan sürücü ofislerinden saha &  operasyon ekipleri, sürücülerle proje ile ilgili detaylı bilgileri paylaşıyor.

Ek olarak, sürücü uygulaması üzerinden bildirimler göndererek projeyi anlatan BiTaksi, dileyenleri Fiat tarafından belirlenen yetkili servislere yönlendiriyor. Yetkili servislerde montajın tamamlananan kabinli Fiat Egea taksilerin, BiTaksi’ye araç plakası ve Fiat tarafından verilen sertifika ile birlikte bilgi vermesi gerekiyor.

BiTaksi ekipleri ilgili araçları ‘Klasik Taksi’ kategorisinden ‘Kabinli Taksi’ kategorisine taşıyarak işlemi tamamlıyor. Fiat Egea aracını ‘Kabinli Taksi’ye dönüştüren sürücüler koronavirüs dolayısıyla tercih sebebi olmanın yanı sıra izole, güvenli bir şekilde çalışmaya ve gelirlerine katkı sağlamaya devam edebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz